Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na spektakl do parku


Młodzież ze Strumienia zaprasza na niecodzienny spektakl do strumieńskiego parku. Już w najbliższą sobotę w parku młodzież wystawi sztukę Philippe Dorina „Stój! Nie ruszaj się!”. Wydarzenie bez precedensu, będzie widowiskiem jakiego nie powstydziłyby się profesjonalne sceny.


Młodzież ze świetlic środowiskowych z całej gminy, a także formacja taneczna i grupa bębniarzy przez pół roku razem pracowali na wspólny sukces.


 Od stycznia  w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Umiejętności” realizowanego z programu Równać Szanse 2010 trwają próby i przygotowania. Młodzież pod fachowym okiem aktorki Małgorzaty Bulskiej, choreografa Sławomira Orawca oraz muzyka Andrzeja Żydka tworzy spektakl o skomplikowanych relacjach rodzinnych i samotności dziecka. W sumie w projekt zaangażowanych jest 49 osób, m.in. grupa bębniarska „Aparaty” działająca przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Drogomyślu.


- Nie mówimy kto jest reżyserem, bo musielibyśmy wymienić wszystkich. Cała sztuka to robota młodzieży. Każdą scenę wspólnie musieliśmy przedyskutować i zastanowić się jak to zagrać. Sztuka jest trudna, ale mamy nadzieję, że widzowie dobrze ją odbiorą – mówi koordynator projektu Kazimiera Habarta.


Philipp Dorin, autor sztuki „Stój! Nie ruszaj się!” to francuski dramaturg współczesny. Spektakl szokuje, opowiada o uczuciach i trudnej sytuacji dziecka w rodzinie.
 Strumień zaprasza w sobotę, 25 czerwca o 21:00 do Parku Miejskiego. 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: