Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przed nami rok remontu DK81

Gruntowny remont Drogi Krajowej nr 81 rozpocznie się jeszcze w tym roku. W czasie trwania prac, które naprawią szkody wyrządzone przez ubiegłoroczną powódź, ''wiślanka'' może być okresowo zamknięta, bądź odbywać się będzie tam ruch wahadłowy. Remont potrwa rok.

W czasie ubiegłorocznej powodzi „wiślanka” w Wiślicy pękła na pół. Droga podmyta przez wodę osunęła się, a dwie dwupasmowe jezdnie pękły na pół tworząc w niektórych miejscach nawet 10 centymetrową szczelinę. Czytaj: „ Wiślanka pękła na czterech pasach”.


Wstępny remont drogi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już przeprowadziła. Pęknięcia zniknęły, a ruch na DK81 powrócił jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Cieszyli się z tego mieszkańcy Wiślicy, którzy w trakcie ograniczenia ruchu, musieli znosić pędzące lokalną drogą przez wieś tiry, omijające DK 81. Czytaj: „W Wiślicy mają dość”. Jednak niebawem koszmar wzmożonego ruchu przez lokalną drogę prowadzącą przez wioskę może powrócić. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rusza z remontem „wiślanki” jeszcze w listopadzie. Prace potrwają rok.


W czasie trwania remontu wykonane zostaną dwa zadania. Przebudowany zostanie przepust pod drogą wraz z odprowadzeniem wód opadowych oraz naprawione zostaną uszkodzenia wyrządzone przez ubiegłoroczną powódź. Przebudowanie przepustów rusza już za kilka dni – Zgodnie z protokołem przekazania placu budowy termin rozpoczęcia robót planuje się w dniu 03.11.2011 r. Zakres robót uzależniany jest do przyjętej technologii robót przez wykonawcę – informuje portal OX.PL Marek Prusak, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. To zadanie – przebudowanie przepustu, zostanie wykonane dość szybko, bo termin zakończenia tych prac zaplanowano na 10 grudnia br. Orientacyjna wartość zadania wynosi 370 tys.zł.


Znacznie droższe i dłużej trwające będą prace związane ze szkodami wyrządzonymi przez powódź w 2010r. Prace trwać będą od listopada 2011r. do listopada 2012r. – Zakres remontu obejmuje wykonanie wzmocnienia konstrukcji drogi, budowę palisady żelbetowej oraz wymianę nawierzchni. Organizacja ruchu na czas trwania robót przewiduje częściowe oraz całkowite wyłączenie tego odcinka drogi z ruchu samochodowego. Termin i czas trwania poszczególnych faz robót i niezbędnych ograniczeń ruchowych, określi wykonawca robót po przedstawieniu technologii i harmonogramu prac budowlanych – dodaje Marek Prusak. GDDKiA już wykonawcę wybrało. Koszt wykonania tych robót to 34 mln. złotych.


Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: