Podsumowanie 12. kolejki w Klasie A Skoczów

Już tylko jedna kolejka została do rozegrania w Skoczowskiej Klasie A. Po minionym weekendzie wiemy na pewno że liderem po rundzie jesiennej pozostanie Spójnia Zebrzydowice a na drugiej pozycji pozostanie Kuźnia Ustroń. Również poznaliśmy trzy drużyny które będą zamykać tabelę, nie znamy jednak kolejności tych drużyn. Poniżej kilka słów o tym co się wydarzyło w 12 kolejce oraz jak kształtuje się tabela.

W sobotę najciekawszym spotkaniem był pojedynek lidera z Zebrzydowic z drużyną LKS Pogórze. Gospodarze jednak szybko zdobywając dwie bramki pozbawili złudzeń rywali kto w tym spotkaniu był lepszy. Goście jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieli jedną bramką i spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem 2:1 Spójni. Gospodarze tego spotkania przynajmniej do wiosny pozostaną liderami a drużyna z Pogórza przegrywając musi się zadowolić szóstą lokatą.

W dwóch pozostałych sobotnich spotkaniach obyło się bez niespodzianek i zakończyły się wysokimi zwycięstwami gospodarzy. W Cieszynie Piast zdeklasował Orła Zabłocie aż 9:1. Zespół z Cieszyna jednocześnie udowadnia że nie zrezygnował jeszcze z walki o ligowe podium i powoli krok po kroku się do niego zbliża, zajmując obecnie piąte miejsce ze stratą dwóch oczek do trzeciego miejsca. Orzeł posiada wespół z Lutnią Zamarski najsłabszą obronę i z 8 punktami jest na miejscu trzecim od końca.

Kuźnia Ustroń wygrała po raz piąty, a w sobotę podopieczni Marka Bakuna rozjechali Zryw Bąków 6:0 zdobywając po trzy bramki w każdej z części spotkania. Formą strzelecką błysnął Mieczysław Sikora aplikując rywalom cztery bramki, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców Klasy A. Kuźnia traci do lidera 3 a i posiada cztery punkty przewagi nad trzecią drużyną. Zryw jest przedostatni i z 6 punktami ciężko będzie się tej drużynie utrzymać.

Niedzielną część 12 kolejki rozpoczęli gracze w Nierodzimiu gdzie miejscowy klub podejmował Victorię-Polifarb Hażlach. Gospodarze zgodnie z planem objęli prowadzenie już na początku spotkania, jednak kolejne bramki zdobywali gracze drużyny przyjezdnej i dopiero przy stanie 1:3 w 78 minucie spotkanie gospodarze zdołali zdobyć bramkę. Zespół z Hażlacha dość nieoczekiwanie zdobył komplet punktów w Nierodzimiu dzięki czemu zdołał awansować na 9 lokatę. Nierodzim jest 11 jednak posiada bezpieczną czteropunktową przewagę nad ligowymi słabeuszami.

Drugim spotkaniem które rozpoczęło się o godzinie 11, był mecz w Brennej gdzie Beskid zagrał z Pruchną. Gospodarze już w 25 minucie prowadzili 2:0 jednak plany o zgarnięciu pełnej puli pokrzyżowała czerwona kartka Wojciecha Hellera w 40 minucie spotkania. Cztery minuty później bramkę kontaktową zdobył Chrysteczko a w drugiej połowie wyrównał Boberski. Pomimo straty dwóch punktów zespół Beskidu odrobił jeden punkt do szóstego miejsca do którego traci aktualnie dwa punkty. Pruchna znajduje się oczko niżej.

O 15 w Pielgrzymowicach w hicie kolejki zmierzył się Strażak ze Spójnią Górki Wielkie. Spotkanie to było pojedynkiem o trzecią lokatę w lidze. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył niezawodny Paweł Hojbach jednak nie pomogło to drużynie w odniesieniu zwycięstwa gdyż goście mogą pochwalić się również dwoma zdobytymi bramkami. Mecz zakończył się remisem z którego zapewne najbardziej cieszy się Piast Cieszyn. Oba zespoły posiadają 24 punkty, jednak na trzecim miejscu sklasyfikowana jest drużyna z Górek która ma lepszy bilans bramkowy.

Ostatnie spotkanie to mecz w Zamarskach gdzie ostatnia w lidze Lutnia podejmowała Błyskawicę Kończyce Wielkie. Pierwszą połowę wygrali goście 3:2, w drugiej Lutnia po raz drugi w tym meczu doprowadziła do wyrównania jednak ostatnie słowo należało do gości którzy dzięki bramkom z 79 i 83 minuty zgarnęli pierwszy raz od 4 kolejek komplet punktów. Lutnia przegrywając nie zmieniła swojej lokaty, goście awansowali o jedną pozycję wykorzystując potknięcie się Nierodzimian.

Liczba kolejki : 40 - tyle bramek padło w 7 meczach, najwięcej w tym sezonie

Bohater kolejki : Mieczysław Sikora (Kuźnia Ustroń) - Cztery bramki w meczu ze Zrywem i awans na pozycję lidera strzelców.

Antybohater kolejki : Wojciech Heller (Beskid Brenna), po jego czerwonej kartce zespół Beskidu zaledwie zremisował prowadząc 2:0.

Wydarzenie kolejki : Dziewięć bramek zdobytych przez Piasta w meczu z Orłem.