Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zielony Orlik - Biały Orlik

Kolejny na Śląsku Cieszyńskim, ale pierwszy w Zebrzydowicach. Mowa o kompleksie boisk - potocznie nazywanych Orlikiem - powstaje przy Zespole Szkół. Roboty nad nowym obiektem sportowym trwają już od kilku miesięcy.
Zakres prac w przypadku Zebrzydowic jest bardzo szeroki. Obejmuje on m.in. budowę dwóch boisk – do piłki nożnej oraz wielofunkcyjnego oraz skoczni do skoków w dal. Oprócz tego powstaje także zaplecze sanitarno – szatniowe. Cały teraz zyskał już ogrodzenie i oświetlenie. Powstają tutaj także nowe chodniki i parking. Inwestycja spora – pochłonie ponad 2 miliony złotych. Ale mamy dofinansowanie z województwa i środków z budżetu państwa – mówi wójt gminy Andrzej Kondziołka. Orlik powstający w Zebrzydowicach ma zawierać w sobie nie tylko boiska. Będzie to wersja bardziej rozbudowana – dodaje wójt.
 
 
 
Jednak powstanie lodowiska to inny program. Kiedy ukończymy pierwszy etap budowy, będziemy aplikować o środki na powstanie wersji zimowej – dodaje Kondziołka. Ale zabezpieczenie energetyczne na ten cel już zostało zaprojektowane. Wszystko będzie przygotowane by ruszyć z drugim etapem prac.
 
 
 
„Zielony” orlik ma być gotowy jeszcze w listopadzie.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: