Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Muzyka na jesień

Już po raz 12. w Ustroniu trwa Ustrońska Jesień Muzyczna. W jesienne wieczory w ustrońskiej Prażakówce można udać się w świat muzycznych wrażeń, a każdy koncert to podróż w inną stronę świata dźwięku

Tegoroczna Ustrońska Jesień Muzyczna rozpoczęła się 21 października koncertem „Zaczarowany świat operetki i musicalu”, a już w najbliższą niedzielę 30 października sala ustrońskiego Miejskiego Domu Kultury wypełni się publicznością z otwartym sercem.

Już po raz trzynasty wystąpi tam Adam Makowicz, artysta światowego formatu da koncert z którego dochód przeznaczony zostanie niepełnosprawnym dzieciom z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu Nierodzimiu.


Adam Makowicz, to polski pianista jazzowy, który jest znany na całym świecie. Urodził się w Gnojniku na Zaolziu, skończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Braci Szafranków w Rybniku. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Urszulą Dudziak, Tomaszem Stańką, Michałem Urbaniakiem, zespołem Novi Singers. Jednak od lat 70’ można było go spotkać na scenie w występach solowych. W tych latach przeniósł się też za ocean, gdzie w Stanach Zjednoczonych odniósł sukces w swojej branży artystycznej.Dorobek Adama Makowicza doceniło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 roku odebrał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Charytatywny koncert Adama Makowicza rozpocznie się w niedzielę 30 października o godz. 18.00, bilety kosztują 40 zł.


Sobota 5 listopada będzie należeć z kolei do młodych talentów. Na scenie ustrońskiej Prażakówki, wystąpią miejscowe młode talenty i ich koledzy z miast partnerskich, specjalnie zaproszeni na koncert. Początek 5.11.2011r. – o godz. 18.00. Wstęp wolny.


W kolejną sobotę 12 listopada, zaplanowano spotkanie z piosenką Seweryna Krajewskiego. Koncert „Niebo z moich stron” wykona Joachim Perlik wraz z zespołem „Moment”. Początek koncertu o godz. 18.00, bilety będą kosztować 20 zł.


Na romantyczny wieczór z piękną muzyką płynącą ze strun harfy zaprasza ustrońska Prażakówka 18 listopada. O godz. 18.00 w świat magii dźwięku, przy blasku świec zabierze wszystkich uczestników Ewa Jaślar z młodymi artystami grającymi na harfie. To finałowy koncert Ustrońskiej Jesieni Muzycznej. Bilety kosztują 10 zł. 


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: