Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wzmożone działania pod hasłem NURD

25 października (wtorek) od wczesnych godzin rannych policjanci drogówki wspólnie z kolegami z pionu prewencji prowadzą działania ''NURD'' - niechroniony uczestnik ruchu drogowego,

Każdego roku w październiku, listopadzie i grudniu ginie dwa razy więcej osób niż w miesiącach letnich. Wiąże się to z pogarszającą się widocznością na drogach. 

- Dzisiaj (25.10.2011) na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci z „drogówki” prowadzą akcję pod kryptonimem „NURD”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych – informuje portal ox.pl asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Stróże prawa podczas prowadzonej akcji kontrolują zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się w obrębie dróg, jak również przypominają o zasadach poruszania się po jezdni i w jej pobliżu.

- Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie - dodaje rzecznik policji. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: