Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prośba oszusta!

Niedawno pisaliśmy jak uchronić dzieci, by nie stały się ofiarami niebezpiecznych znajomości w sieci. Jak się okazuje, to dorośli często nawiązują ryzykowne znajomości, by potem paść ofiarą oszustwa. Policjanci apelują o rozsądek w internetowych kontaktach z osobami obcymi.

Oszuści, którzy szukają swoich ofiar w sieci mają fantastyczne umiejętności aktorskie. Piszą własne scenariusze, które pozwalają na szybkie wzbogacenie się. Zazwyczaj ofiarami padają osoby, które znalazły się w trudnym okresie życia, szukające wsparcia i zrozumienia. Przestępcy w rozmowach z potencjalną ofiarą piszą to, co ofiara chciałaby usłyszeć. Wyciągają od swojej ofiary informacje, sprawdzając czy warto jej poświęcić czas, by później zebrać odpowiednie profity. Podczas takich rozmów, które zazwyczaj trwają tygodniami, wzbudzają u swojej ofiary zaufanie, a później proszą o pożyczkę pieniędzy. Dlatego nie udostępniajmy swoich danych osobowych, które mogą być w przyszłości niewłaściwie wykorzystane przez osoby trzecie, a jeśli podczas rozmowy z obcym pojawi się temat pożyczenia pieniędzy, należy zachować ostrożność.

-  W jednym z takich przypadków w naszym kraju do pewnej kobiety napisał nieznany mężczyzna, który twierdził, że pochodzi z USA. Rozmowa z obcokrajowcem nabrała tempa i ich kontakt był coraz częstszy. Z rozmów, które trwały od stycznia wynikało, że mężczyźnie zależy na znajomości. W pewnym momencie zakomunikował, że leci do Wielkiej Brytanii podpisać kontrakt. Aby dopełnić wszystkich formalności, potrzebuje własnego wkładu finansowego. Poprosił o pożyczenie 5 tys. dolarów. Niczego niepodejrzewająca kobieta przelała pieniądze na wskazane konto. Po kilku tygodniach poprosił o kolejną pożyczkę, tym razem dwukrotnie większą. Kobieta wykonała kolejny przelew. Po jakimś czasie pojawiła się ponowna prośba o kilka tysięcy dolarów. Krótko po tym, pieniądze wpłynęły na konto.Podczas jednej z rozmów, kobieta poprosiła o zwrot pożyczonej sumy. Mężczyzna obiecał, że je zwróci i wyśle w paczce na adres ambasady. Nie wyjaśnił jednak, dlaczego w taki sposób, a nie przelewem na konto bankowe.Po kilku dniach na adres e-mail kobiety wpłynęła informacja z firmy kurierskiej, że należy ubezpieczyć nadaną paczkę na kwotę 7 tys. dolarów. Kobieta nie wpłaciła już pieniędzy, pomimo kilku wezwań do zapłaty. Oczywiście żadna paczka z pieniędzmi do niej nie dotarła. Nabrała podejrzeń, że została oszukana. Straciła około 80 tys. złotych. - przestrzegają policjanci.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

31
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-17 10:37:13
pogromca ciemnoty: Jak uchronić dzieci by nie stały się ofiarami pedofilów katolickiej sekty? Biskup Edward Janiak, główny negatywny bohater filmu "Zabawa w chowanego", tuszował co najmniej trzy przypadki pedofilii w Kościele. O dwóch z nich opowiadają w filmie bracia Sekielscy. Biskup Edward Janiak i ks. Arkadiusz Hajdasz to dwa czarne charaktery nowego filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego„. Film ten, w odróżnieniu od „Tylko nie mów nikomu” sprzed roku, skupia się na jednej historii, jednego księdza pedofila. O swoim dramacie opowiadają trzej mężczyźni, którzy w dzieciństwie byli wykorzystywani seksualnie przez ks. Arkadiusza Hajdasza. Sekielscy nie skupiają się jednak tylko na historii molestowanych chłopców. Pokazują, co działo się potem: jak ksiądz Hajdasz jest przenoszony z parafii na parafię, jak tuszowana jest jego przestępcza działalność. Za to odpowiedzialny był m.in. biskup Edward Janiak, wcześniej biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, a od 2012 roku ordynariusz diecezji kaliskiej.
2020-05-17 11:30:41
politykier: pogromca ciemnoty krzysiu+, Wiemy, czemu ta szopka ma służyć. Bynajmniej najbardziej kogoś interesuje los ofiar, prym wiedzie próba zbicia kapitału politycznego na ich wtórnej wiktymizacji. STYGMATYZUJCIE sobie dalej, Martel opisał, czemu to ma służyć. Romek Polański pozdrawia!
2020-05-17 11:34:41
altacet: Nie tylko dzieci należy chronić ale również dorosłych.Znam osoby,ktore w mediach społecznosciowych zamieszczają zdjecia swoich domów,samochodów i tego co posiadają.Są też osoby,które zapraszają do grona znajomych ludzi zupełnie nieznanych tylko dlatego,że na zdjeciu wygladają sympatycznie.Nasuwa się pytanie jak dorośli mają chronić dzieci skoro sami zachowują się niepoważnie.
2020-05-17 11:37:27
politykier: Ofiary ze strony pewnej linii światopoglądowej są łudzone, podobnie jak ofiara powyższego artykułu, do tego na skalę powszechną. I skończ krzysiu+ z tym partyjniactwem, a tym bardziej z przypinaniem fałszywych łatek. System w Polsce jest wielo- partyjny.
2020-05-17 11:42:25
politykier: Jak można określić linię światopoglądową, która próbuje zbijać kapitał polityczny na cudzym nieszczęściu? W przypadku regionu pojawił się ostatnio taki, który próbuje zbić kapitał polityczny na FAŁSZYWEJ HISTORII i zapomina, że Śląsk rozciąga się również na terytorium Czech...
2020-05-17 11:58:10
pogromca ciemnoty: Włoscy politycy wiedzą, że wejście w konflikt z katolickim klerem może być dla nich groźne. Jednak nie bacząc na to, premier Giuseppe Conte właśnie się na taki spór naraża, przedłużając wbrew oczekiwaniom biskupów zamknięcie kościołów z powodu epidemii koronawirusa, piszą Giorgio Leali i Kalina Oroschakoff z POLITICO. – To dyktatura – grzmiał w nagraniu wideo biskup Giovanni D'Ercole z miasta Ascoli Piceno w regionie Marche. Występując na tle świętych obrazów, D'Ercole wyraził gniew wobec decyzji premiera o bezterminowym przedłużeniu zakazu odbywania obrzędów religijnych z wyjątkiem pogrzebów, w których może uczestniczyć maksimum 15 krewnych. Były przypadki, kiedy policja wkraczała do świątyń, aby wymusić przestrzeganie zakazu zgromadzeń, przerywając obrzędy zarówno z fizycznym udziałem wiernych jak i bez nich. Kiedy policja usiłowała przerwać niedzielną mszę we wsi Gallignano na północy Włoch, ksiądz odmówił przerwania liturgii. Nagranie tej sceny upubliczniły potem media. Ksiądz Lino Viola dostał za to grzywnę w wysokości 680 euro. "Nie zapłacę i będę się odwoływał", powiedział lokalnej gazecie La Provincia. Skur....ny czarne.
2020-05-17 12:05:18
politykier: pogromca ciemnoty = KRZYSIO+
2020-05-17 12:12:21
politykier: ... Włoscy Politycy ... Już w XIX wieku, kiedy jeszcze istniały Monarchie Chrześcijańskie poczuwające się do obrony, nawet militarnej, pewnych instytucji, zwłaszcza wyznaniowych, Włoscy Politycy, bez problemu doprowadzili do ANEKSJI PAŃSTWA KOŚCIELNEGO, narażając się nie tylko na potępienie w samych Włoszech, również interwencję militarną np. takich APOSTOLSKICH AUSTRO- WĘGIER, a nawet ROSJI, obrończyni konserwatywnego ładu i nie tylko. Jak widać, już w XIX wieku, kiedy religia coś jeszcze znaczyła, włoscy politycy nie obawiali się wejścia w konflikt z włoskim klerem.
2020-05-17 12:13:34
politykier: pogromca ciemnoty = KRZYSIO+ znów krzewisz ciemnotę...
2020-05-17 12:23:06
Charles: Donuś nie pierdol. Zacznij w końcu leczyć swoją mnogą osobowość.
2020-05-17 12:24:36
politykier: Charles to nie czasem kolejny wariant krzysia+? Cóż Cię tak zabolało?
2020-05-17 12:25:43
politykier: Może fakt aneksji Państwa Kościelnego przez Włochy? Temu raczej powinieneś bić brawo...
2020-05-17 12:53:11
pogromca ciemnoty: https://youtu.be/o9LzNtpjhV0
2020-05-17 12:59:11
krzysztof.nm: policja pochyla się nad ofiarami oszustw w internecie, a jednocześnie udaje, że nie widzi jednego wielkiego giga-przekrętu dokonywanego przez kler - udaje, bo się potulnie dostosowała do nowego pana i nauczyła zgrabnie skakać w rytm melodii jaką jej z nowogrodzkiej grają - ba, nawet ekstra helikopterowy numer z konfetti wymyślili dzielni policjanci i zrealizowali gratis w bonusie w podzięce za skórki z parówek
2020-05-17 13:42:23
jasper: Co najciekawsze, Bp Janiak kryjacy pedofilie w KK wykladal - „ Teologie moralna” - no jakos trzeba nazwac zlodziejstwo i pedofilie, bo inaczej nawet ciemny lud moze zaczac cos podejrzewac.
2020-05-17 16:19:23
politykier: Pewna linia światopoglądowa i partyjna prezentuje specyficzny rodzaj MORALNOŚCI, MORALNOŚĆ KALEGO, jak to opisał Henryk Sienkiewicz, dziś nieco zapomniany, „Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy, to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy".
2020-05-17 16:23:55
politykier: Konrad M. z KOD KAPELI pozdrawia! A jakie ma ładne focie z Adasiem Michnikiem... Adaś przyjaźni się również z Danielem Cohn-Bendit, niegdyś spoufalał się nawet z Henrykiem Jankowskim...
2020-05-17 19:18:14
jasper: - [ ] „ Trudno mi pojąć kwestionowanie godnego uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej" - napisal Mateusz Morawiecki „klamczuszek” o piosence Kazika. Czyli jednak cenzura byla zaplanowana odgornie i przeprowadzona na zyczenie towarzysza sekretarza Kaczynskiego. A moze zacznijmy od tego, co wizyta na grobie matki Kaczynskiego miala wspolnego z Katastrofa Smolenska i 10 kwietnia ?? Inni w tym czasie dostawali mandaty na pojscie na groby !
2020-05-17 19:40:49
politykier: ... MATERIALISTA chodzący na groby ....
2020-05-17 20:09:33
rainman: Zabawni są Ci polscy artyści, którzy teraz nie chcą aby Trójka grała ich piosenki. Za kilka miesięcy chętnie przygarną pieniądze z nowego podatku i będą klaskać Glińskiemu. A konsumenci będą musieli zapłacić znacznie więcej za nowy smartfon.
2020-05-17 20:14:08
jasper: Cenzura + ...jeszcze kartki na mieso i wrocimy do ukochanych czasow prezesa" ...
2020-05-17 21:24:49
politykier: jasper krzysiu+ Teraz POSTEPOWY jest WEGETARIANIZM, a awangarda skupia się na WEGANIZMIE, a zwłaszcza FRUTARIANIZM i WITARIANIZM ... dla bardziej wtajemniczonych, chodzi o wykasowanie europejskiego, zwłaszcza polskiego rolnictwa... Nie czytał nowej oferty wydawniczej KRYTYKI POLITYCZNEJ???
2020-05-17 21:29:14
politykier: Pewna linia światopoglądowa ma na tyle TOTALITARNE skłonności, iż próbuje UPARTYJNIĆ nawet sposób żywienia i chce zagościć nawet w kuchni... Tego nie czynił nawet STALIN... jasper krzysio+, zdaje się, że pozostałeś jeszcze REAKCYJNYM MIĘSOŻERCĄ...
2020-05-17 21:32:03
politykier: ... ANIMALIZACJA ludzi i HUMANIZACJA zwierząt... W imię zaprowadzenia MATERIALIZMU DIALEKTYCZNEGO... Skąd to hasło???
2020-05-17 21:42:53
politykier: Zgodnie z założenia Programu Altiero Spinellego, swego czasu wychwalanego przez Jerzego Buzka, to AUTARKIA, czyli samowystarczalność gospodarcza stanowi jedną z podstaw FASZYZMU. Aby zniwelować ryzyko, należy poszczególne europejskie gospodarki uczynić niesamodzielne i zmuszone do importu poszczególnych produktów. Państwa niesamowystarczalne gospodarczo, zwłaszcza pod względem żywności, a Polska jeszcze do takich należy, łatwiej obłożyć sankcjami. Efekty widoczne są już dziś, wystarczy, iż ChRL nie wyprodukuje bazy pod poszczególne leki, w Europie nie można wyprodukować danego specyfiku, którego później brakuje w aptekach... Mieliśmy już taką sytuację, rzekoma opozycja obwiniła za to partię rządzącą... Słusznie???
2020-05-17 21:44:53
politykier: Błędna polityki gospodarcza UE, podlega nie na ekonomii, ale na IDEOLOGII, ujawniła się w okresie ostatniego kryzysu epidemiologicznego...
2020-05-17 21:48:07
politykier: ... Tymczasem nasi EUROposłowie wolą zajmować się NACJONALIZMEM ŚLĄSKIM i REGIONALIZACJĄ państwa niż błędną polityką gospodarczą UE, usłużną wobec IDEOLOGII... tak jak to się odbywało niegdyś w ZSRR...
2020-05-17 22:09:26
jasper: Kto by przypuszczal, ze na oxie jest tyle lapek akceptujacych a wrecz popierajacych pedofilii w sutannach (sic). Co tam dzieci skrzywdzone, najwazniejsze, zeby przestepcy czuli sie spokojnie. Prikaz z Nowogrodzkiej jest, to sluga + musi byc posluszny.
2020-05-17 22:30:01
politykier: krzysio+ jasper, Michela Foucaulta coś Ci mówi? Czyj to GURU??? Do czego sprowadzają się jego poglądy?
2020-05-18 06:44:11
jasper: donek vel bronek vel politykier - roztrojenie jazni ? dej se spokoj chopie ze swoim guru.Niedlugo bedzie jak w Korei, jak zobacza, ze ktos bije brawo na czesc wodza z niewystarczajacym entuzjamem bedzie mial przechlapane.
2020-05-18 11:13:52
krzysztof.nm: jasper - no nie przesadzaj - 'łapki' owszem są, tyle że 20 od ich ledwie dwóch autorów, co póki co tylko tyle kont pozakładali シ
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: