Pożar od pioruna

Pięć godzin trwała wczorajsza (9 maja) akcja strażaków w Koniakowie. Uderzenie pioruna prawdopodobnie było przyczyną pożaru, do którego doszło wczoraj po południu w domu na ul. Rdzawka.

Po przybyciu na miejsce zastęp OSP Koniaków zabezpieczył teren pożaru: rozwinięty pożar budynku mieszkalnego. Podano jeden prąd wody w natarciu na palący się budynek mieszkalny oraz jeden prąd wody w obronie na budynek gospodarczy oraz stodołę. Jak informuje st. kpt.Michał Pokrzywa, rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej - Po dojeździe kolejnych zastępów następne cztery prądy wody w natarciu na budynek mieszkalny oraz budynek gospodarczy, na który przedostał się ogień. Wodę dowożono z pobliskiego potoku. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Odcięto przepalony, leżący na ziemi przewód zasilający od słupa energetycznego. Przeszukano oba budynki - nie znaleziono żadnych osób.

Strażacy rozebrali całą konstrukcję dachu w budynku mieszkalnym oraz częściowo na budynku gospodarczym. Nadpalone elementy oraz wyposażenie budynków wyniesiono na zewnątrz i przelano wodą. Budynek zamieszkiwała jedna kobieta, której w momencie pożaru nie było w domu. W sumie w działaniach wzięło udział 15 zastępów straży pożarnej w tym 3 zastępy PSP, Łącznie 70 – strażaków.

JB

Zdjęcie: FB/ Ochotnicza Straż Pożarna Istebna Centrum
Film: FB/ 998Cieszyn

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją