Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Posypały się mandaty i pouczenia

Cieszyńscy policjanci podsumowali działania "Bezpieczny Pieszy". Stróże prawa przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, oprócz codziennych kontroli drogowych policjanci cyklicznie prowadzą także różnego rodzaju działania drogowe. Jedną z takich policyjnych akcji są działania „Bezpieczny Pieszy”, którą wczoraj  (23.11) prowadziła cieszyńska drogówka oraz policjanci na terenie całego województwa.

Podczas środowych działań, funkcjonariusze ujawnili łącznie 99 wykroczeń- 61 z nich popełnili kierowcy względem pieszych, natomiast liczba przewinień, które popełnili piesi zamknęła się na 38 zdarzeniach – podsumowuje akcje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. - Najczęściej popełnianym przez kierujących wykroczeniem było przekroczenie dozwolonej prędkości w rejonie przejść (24 przewinienia), nieustąpienie pierwszeństwa. Z kolei piesi najczęściej „łamali przepisy” przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci podejmowane czynności w 58 przypadkach zakończyli mandatem, natomiast wobec 41 sprawców wykroczeń zakończyli czynności pouczeniem – dodaje Pawlik.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-11-25 07:48:07
sierżant_Niemyty_Wycior: żaden z tych tekturowych gierojów się nie odważy wystawić mandatu komukolwiek z PiS-elyty łamiącej wszelkie drogowe przepisy
2022-11-25 09:25:18
nobody66: Skoro tak hojnie stróże prawa dzielą mandatami mam pytanie, kiedy wreszcie zajmą się Czechami nie respektującymi naszych przepisów drogowych. Codziennie przechodzę przez przejście dla pieszych na Pl. Wolności pomiędzy liceami i codziennie to samo, gdyby mogli to pieszym zbliżającym się do chodnika przy LO Osuchowskiego będą jeździć po stopach. Dotyczy to każdego przejścia dla pieszych. Nas Polaków karzecie mandatami za każdą pierdołę pozostając ślepymi na wykroczenia obcokrajowców.
2022-11-25 11:46:39
Gigi13: Mandaty mandaty budżet na rozdawnictwo sam się nie napełni. A najlepiej rozdawać głośno a zabierać x2 po cichu. Takie oto moi mili mamy rządy i dopóki nie zaczniemy patrzeć w stronę małych ugrupować tak nic się nie zmieni a ZUS i podatki nas przytłoczą!!!!!!!
2022-11-25 14:16:45
Boska Adela: Rzewne jaja. Gościu który nakręcił prezydentowi rozmowę z rosyjskimi pranksterami za karę zostanie ambasadorem. To się dzieje naprawdę, ale tylko w państwie PiS.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: