Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podsumowali długi weekend

Zakończyły się prowadzone w całym kraju działania pn. ''Bezpieczny majowy weekend''. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu codziennie czuwało kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego i prewencji.

Majowy długi weekend to dla wielu Polaków czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla funkcjonariuszy był to jednak czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Od 27 kwietnia br. Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Bezpieczny majowy weekend 2018", których celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym. Podczas prowadzonych działań w całym kraju, doszło do 850 wypadków, w których śmierć poniosły 72 osoby, a 1081 osób zostało rannych.

Na Śląsku Cieszyńskim policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 3 maja o 22.00. Na trasach wylotowych z miast i miejscowości turystycznych naszego regionu można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do 7 wypadków, w których zostało rannych 7 osób. Nikt nie zginął. Policjanci obsłużyli 69 kolizji drogowych, zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów.

red.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: