Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piesi też z mandatami

Nie tylko kierowcy popełniają wykroczenia drogowe, również piesi łamią przepisy, np. przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W ramach kampanii ''Żeby Być - Trzeba Żyć'' cieszyńscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania ''Kontrola drogowa - Pieszy''.

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych: - Policjanci kontrolowali przede wszystkim te miejsca, w których ruch pieszych jest największy. Celem tych działań jest zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie dla pieszych w ruchu drogowym - mówi oficer prasowy KPP w Cieszynie, asp. Rafał Domagała.

Jak się okazuje, również piesi mają na sumieniu drogowe "grzeszki": - Stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec niechronionych użytkowników ruchu drogowego, a także, czy sami piesi nie łamią obowiązujących przepisów. W efekcie mundurowi ujawnili aż 51 przypadków przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, w związku z czym 39 osób zostało ukaranych mandatami karnymi. Stróże prawa stosowali także pouczenia oraz skierowali do sądu 1 wniosek o ukaranie - informuje rzecznik cieszyńskiej policji.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: