Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

LOTE najlepsze w województwie

Najlepsze wyniki z języka angielskiego w skali województwa na maturze w 2013 roku zdobyło Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Ale uczniom z LOTE nie tylko angielski poszedł doskonale, maturzyści z tej szkoły uplasowali się m.in. na 3. miejscu z j.polskiego.
W Ogólnopolskim Rankingu  Liceów Ogólnokształcących na rok 2013 publikowanym co roku przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy"  placówka LOTE znalazła się, jako jedyna w powiecie cieszyńskim, w najlepszej pięćdziesiątce (49. miejsce) w kraju i na 4. miejscu w województwie śląskim. Pod uwagę w tym rankingu bierze się zarówno udział i wyniki olimpiad, jak i wyniki matury (przedmioty obowiązkowe i nieobowiązkowe) i opinię środowiska akademickiego. Tym samym LOTE dołączyło do grona najbardziej prestiżowych placówek edukacyjnych tego typu w Polsce.
 
Jeszcze lepiej Liceum Towarzystwa Ewangelicznego wypada w skali województwa w rankingu opartym na wynikach matur opublikowanych przez okręgowe komisje egzaminacyjne, a przygotowanym przez liceum w Łodzi (XII LO, ranking TUTAJ). Maturzyści LOTE w kluczowych egzaminach z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego uzyskali najlepsze wyniki spośród wszystkich liceów ogólnokształcących powiatu (pod uwagę wzięte zostały licea, w których do matury przystąpiło co najmniej 30 uczniów):
 
Matematyka - 9 miejsce w województwie
J.polski - 3 miejsce w województwie
J.angielski - 1 miejsce w województwie
 
To miła wiadomość dla szkoły, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie:- Taki wynik to radość i duma dla szkoły, ale też dla Cieszyna i powiatu cieszyńskiego - mówi Dyrektor LOTE, Lidia Pałac.
 
Aby sprawdzić, jak wypada wybrane przez nas liceum należy wejść na stronę Rankingu, kliknąć "Matura 2013", wybrać województwo śląskie i zobaczyć, na którym miejscu uplasowała się poszukiwana szkoła.
 
artykuł sponsorowany
źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: