Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Owce na Trzech Kopcach. Otwarcie sezonu pasterskiego już w niedzielę (14.05.2023)

Maj to początek sezonu pasterskiego w regionie. W najbliższą niedzielę, tj. 14 maja na Trzech Kopcach Wiślańskich, czyli na styku granic Wisły, Brennej i Ustronia odbędzie się uroczyste rozpoczęcie sezonu.

Jakie atrakcje?

- Będzie dużo ciekawych zajęć dla dzieci, na które jest wstęp wolny – zachęca Anita Swoboda z Fundacji Trzy Kopce, Organizator imprezy.

Odbędzie się m.in. strzyżenie owiec ciekawą metodą – australijską:

- Od dobrych kilku lat o fryzury naszych owiec dbają profesjonaliści z firmy Jaroszpol. Jaroszpol to rodzinna firma z ponad 30 – letnią tradycją strzyżenia owiec nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Owce strzyżone są techniką „bowen” inaczej zwanej „metodą australijską”. Dzięki tej technice owce nie stresują się, ponieważ nie są wiązane, a strzyżenie przeprowadza się w pozycji siedzącej. Kontroluje się je za pomocą rąk i nóg przez co czas strzyżenia jest krótszy – wyjaśniają Organizatorzy.

Na dzieci czeka malowanie kamyczków i pokazowa zagroda owiec z jagniętami. Można liczyć również na „wypasione” jedzenie wykład o projektowaniu permakulturowym, czy koncert śpiewu białego w wykonaniu „Sójek” z Brennej.

Jak dojść na Trzy Kopce Wiślańskie?

Uwaga! Na Trzy Kopce nie dojedziemy samochodem. Dojść do Trzech Kopców można z różnych stron. Od Brennej (auto można zostawić na parkingu w Dolinie Leśnicy) zielonym szlakiem lub od Wisły (szlak żółty przez Kamienny lub szlak czarny na Gościejów i żółty na Trzy kopce) z Ustronia (czerwonym a potem niebieskim szlakiem). Zobacz inne propozycje szlaków: Z Salmopolu na Trzy Kopce , Dobka – Trzy Kopce – Kamienny, Z Ustronia Polany przez trzy Kopce 

Portal OX.PL jest patronemmedialnym imprezy.

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-05-10 19:23:00
Oko: Tymczasem WHO 5 maja zakończyła strzyżenie owiec, czy tam baranów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: