Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śledztwo po śmierci wójta Jaworza

 Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Radosława Ostałkiewicza, wójta Jaworza. Wczoraj dotarły do Polski tragiczne informacje. Wójt zginął w trakcie wyjazdu służbowego do Włoch.

Prokurator Agnieszka Michulec, rzecznik bielskiej prokuratury poinformowała, że śledztwo prowadzone jest na razie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Dodała, że bielscy śledczy będą w kontakcie z władzami Sardynii.

Radosław Ostałkiewicz, wraz z innymi samorządowcami z powiatu bielskiego, przebywał na Sardynii w ramach studyjnego wyjazdu, organizowanego przez  stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Ziemia Bielska”.  Wyjazd rozpoczął się w poniedziałek i miał potrwać do piątku.

Do śmiertelnego wypadku doszło w hotelu w centrum Cagliari w nocy z poniedziałku na wtorek. Wójt wypadł z okna pokoju na czwartym piętrze hotelu. Jak ustaliła miejscowa policja, siedział na parapecie i stracił równowagę.

Według wstępnych informacji włoskiej policji był to nieszczęśliwy wypadek.

Gmina Jaworze na swojej stronie internetowej poinformowała, że informacje o dacie pogrzebu zostaną przekazane "w późniejszym czasie - po zakończeniu wszelkich formalnych procedur we Włoszech i w Polsce.

W związku z nagłą i tragiczną śmiercią  wójta gminy Jaworze, wszystkie zaplanowane imprezy są odwołane poinformował również Ośrodek Promocji Gminy Jaworze.

(ach) 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-05-10 14:13:36
alouette: Straszna tragedia. Niech odpoczywa w pokoju.
2023-05-11 08:12:43
sierżant_Niemyty_Wycior: straszny pleonazm
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: