Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze ciszą upamiętniło Wójta

Przejmująca cisza zapadła pod oknem gabinetu Wójta Gminy Jaworze śp. dra Radosława Ostałkiewicza. W arboretum uczczono jego pamięć ciszą, modlitwą i wspomnieniami.

Kilkaset osób przybyło na wyjątkowy, przepełniony smutkiem wieczór w dzień śmierci Wójta Gminy Jaworze śp. dra Radosława Ostalkiewicza. Z inicjatywy mieszkańców gminy Jaworze zorganizowano chwilę wspomnień i uczczenie pamięci, który zginął tragicznie 9 maja we Włoszech w czasie trwania wizyty studyjnej/ (pisaliśmy o tym TUTAJ).


W ciszy do się powiedzieć więcej, da się wyszeptać w myślach najgłębsze prawdy. Właśnie cisza zapadła tuż pod oknem gabinetu Wójta Gminy Jaworze śp. Radosława Ostałkiewicza. Tak mieszkańcy uczcili Jego pamięć w poniedziałek wieczorem w arboretum przy Urzędzie Gminy. - To nie był dobry dzień i to nie jest dobry wieczór. Dziękuję za Państwa obecność i upamiętnienie wspaniałego człowieka, przyjaciela, wyjątkowego wójta dla mnie wspaniałego nauczyciela – mówiła Anna Skotnicka-Nędzka, zastępca wójta gminy Jaworze witając tych, którzy przybyli na zorganizowaną spontanicznie minutę ciszy ku pamięci zmarłego.

Były wspomnienia, modlitwa i wspólny śpiew. Odśpiewano „Barkę” i „Ogniska już dogasa blask”. Jednak najbardziej przejmująca była cisza. Utworzono także serce z czerwonych zniczy. Mieszkańcy Jaworza, składali także kwiaty i zapalali świece. -
Dziś pod oknem gabinetu Wójta, w stworzonym arboretum popłynęły łzy, wszyscy utworzyli piękny płomień serca, morze wspaniałych wspomnień i słów... Ta przejmująca cisza mówiła tak wiele... - relacjonuje gmina Jaworze.

Na razie nie jest znana data pochówku Wójta Gminy Jaworze. O szczegółach będziemy informować na łamach naszego portalu.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: