Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Osuch na start

W czwartkowy poranek (05.04) uczniowie z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie wyszli na ulicę w celu promowania szkoły i zdrowego stylu życia. Była to druga edycja kampanii ''Osuch na start''. W tym roku hasło przewodnie wydarzenia brzmiało ''Nakręcamy się pozytywnie'' i miało związek również ze zbiórką nakrętek z butelek, organizowaną przez szkołę.

- „Osuch na start” to pomysł, który zrodził się w zeszłym roku, dzisiejsza edycja była już drugą – tłumaczyła Barbara Zajdel, jedna z organizatorek wydarzenia – jest to promocja zdrowego stylu życia, coś dla ciała i coś dla ducha. Sama akcja łączy w sobie promocję zdrowego stylu życia oraz promocję naszej szkoły.

W czasie trwania wydarzenia uczniowie wyszli na ulicę z przygotowanymi wcześniej banerami, których zadaniem była właśnie promocja szkoły. Podzielili się na grupy biegowe, spacerujące z kijkami trekingowymi oraz marszowe. Po zakończeniu biegu, bądź też spaceru, uczniowie zgromadzili się pod szkołą, gdzie prowadzone były zajęcia z zumby oraz tańczono "belgijkę".

- Po tych wydarzeniach uczniowie wrócili do szkoły, gdzie mogli dowiedzieć się więcej na temat zdrowego odżywiania. Akcja została zorganizowana przez nauczycieli, działających w Stowarzyszeniu Przyjaciół I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. Pomagali również przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz sami uczniowie – uzupełniła Irena Sziler

Oprócz promocji zdrowia, uczniowie mieli również szansę wziąć udział w konkursach. Pierwszy z nich został rozstrzygnięty już w dniu biegu i dotyczył najlepszego hasła na banerze promującym szkołę. Wygrała klasa 1A o profilu akademickim, która po Cieszynie spacerowała z hasłem „Osuch wart polecenia, to rzecz pewna bez wątpienia”. Nagrodą był bon do szkolnej kawiarenki ufundowany przez Stowarzyszenie. Na rozstrzygnięcie kolejnych konkursów trzeba będzie poczekać, gdyż do 12 kwietnia można nadsyłać zdjęcia i filmiki, dotyczące wydarzenia, z których najlepsze zostaną nagrodzone.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: