Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XII Koncert Wiosenny Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie

W czwartek (05.04) na terenie teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się kolejna edycja charytatywnego koncertu, organizowanego przez Zespół Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie. Tym razem dochód ze sprzedaży biletów został przekazany Dominice Greń, dla której operacja w Niemczech jest jedyną szansą na uniknięcie wózka inwalidzkiego.

- Koncert organizujemy już od lat i za każdym razem pieniądze ze sprzedaży biletów są przekazywane jednej konkretnej osobie. Uczniowie, rodzice, bądź nauczyciele zgłaszają kandydaturę konkretnej osoby, która potrzebuje wsparcia finansowego. Tym razem zbieramy na operację w Niemczech uczennicy z ZSEG w Cieszynie – poinformował w rozmowie z portalem ox.pl Janusz Pawlak, reżyser koncertu.

Dominika Greń urodziła się w Cieszynie w 2000 roku, jako zdrowe dziecko. Niestety, lekarze nie zdiagnozowali wrodzonego zwichnięcia stawu biodrowego, w związku z czym dziecko z czasem zaczęło utykać. Kolejne próby leczenia nie przynosiły efektów. Aktualnie jedyną szansą dla uczennicy ZSEG na uniknięcie wózka inwalidzkiego jest kosztowna operacja w Niemczech.

W czasie koncertu na widowni pojawili się uczniowie, rodzice oraz ich znajomi. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie Dominiki. Uczniowie Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego zapewnili zgromadzonym widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Można było usłyszeć popularne przeboje, zarówno polskie, jak i zagraniczne, na scenie pojawiły się również tancerki oraz uczniowie z innymi propozycjami artystycznymi, niż śpiew.

Jak wskazywał reżyser koncertu, uczniowie bardzo chętnie angażują się w tego typu inicjatywy. W przygotowaniach do wydarzenia wzięło udział kilkudziesięciu uczniów, którzy swój talent spożytkowali w szczytnym celu.

 


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: