Osa mogła ją zabić

Silna reakcja alergiczna mogła doprowadzić do śmierci 18-letniej pływaczki. Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotę (29.07) wczesnym popołudniem podczas zawodów pływackich w zbiorniku zaporowym w Cierlicku.

Pierwszą osobą, która udzieliła pomocy pływaczce, był dyżurujący na zawodach policjant. – Podczas zawodów jedna z uczestniczek przestała pływać i poprzez podniesienie ręki i wołanie o pomoc zasygnalizowała, że znajduje się w krytycznej sytuacji. Patrol policyjny natychmiast zareagował, jeden z policjantów popłynął w kierunku kobiety, która zaczęła się zanurzać. Kiedy wyciągnął dziewczynę nad powierzchnię wody, zdążyła jeszcze powiedzieć, że prawdopodobnie została użądlona przez owada. Na dalsze bodźce już nie reagowała. Policjanci udzielali jej pierwszej pomocy na łodzi służbowej, którą przewieźli ją na brzeg – opisała dramat rzeczniczka policji, Gabriela Holčákowa.

Na miejsce zdarzenia przybyła załoga pogotowia ratunkowego z Hawierzowa oraz śmigłowiec z Ostrawy. Ratownicy ustalili, że dziewczyna została użądlona przez osę. – Jej reakcja alergiczna była burzliwa. U kobiety pojawiły się zaburzenia świadomości i poważne problemy z oddychaniem – poinformował rzecznik pogotowia, Lukáš Humpl. Po podaniu leków i poprawie stanu pacjentki została ona przewieziona helikopterem do Szpitala Uniwersyteckiego w Ostrawie.

Humpl zwrócił uwagę, że pogotowie ratunkowe od początku sezonu letniego udzielało pomocy już dziesiątkom osób, u których wystąpiły reakcje alergiczne po użądleniu przez owady.
 

Głos Ludu

źródło: Głos Ludu
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją