Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nocny pościg za Tico

Minionej w nocy funkcjonariusze skoczowskiego komisariatu, na ulicy Stalmacha podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej tico. Kierujący nie zareagował na sygnały podawane przez umundurowanych funkcjonariuszy, a rajd koreańskiego pojazdu zakończył się w Goleszowie. Podczas pościgu ranni zostali policjanci i uszkodzony radiowóz.
Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed północą. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli daewoo tico, jednak kierowca przyspieszył i pojechał w kierunku Simoradza. Policjanci podjęli pościg, do którego już na terenie Cieszyna włączyły się następne dwie załogi w radiowozach. Kierowca w dalszym ciągu nie reagował na sygnały wzywające do zatrzymania się. 
 
Po wyjeździe z miasta w kierunku Ustronia, pościg skierował się w stronę Bażanowic. Tam kierowca daewoo najechał na tył wyprzedzającego go radiowozu co spowodowało zatrzymanie się obu pojazdów. W momencie kiedy jeden z policjantów zbliżał się do stojącego daewoo tico – kierowca tego pojazdu z impetem ruszył w stronę policjanta, który musiał odskoczyć w celu uniknięcia potrącenia. Ponownie kierujący tico próbował oddalić się w kierunku Ustronia. Jednak w Goleszowie na ulicy Cieszyńskiej policjanci rozpoczęli próbę wyprzedzania uciekającego samochodu, którego kierowca tym razem gwałtownie odbił w lewo uderzając w prawy przód radiowozu. Daewoo ostatecznie uderzyło w barierę energochłonną i zatrzymało się. – opisuje nadkomisarz Wojciech Maciejczyk z cieszyńskiej policji.
 
Podczas próby otwarcia drzwi tico przez policjantów, kierowca ponownie ruszył samochodem w stronę jednego z funkcjonariuszy zmuszając go do odskoczenia. Jednocześnie policjant rozbił szybę w drzwiach. Wobec kierowcy, z uwagi na jego agresywne zachowanie oraz ponowną próbę odjechania, policjanci musieli użyć siły fizycznej w celu obezwładnienia. Jak się okazało był to 19 letni mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu.
 
W trakcie czynności zatrzymano również pasażerkę tico - 17 letnią mieszkankę Kozakowic. U kierowcy, po badaniach na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdzono 0, 66 promila – pasażerka była trzeźwa. Ustalono również, że zatrzymany mężczyzna - bez stałego miejsca zamieszkania - nigdy nie posiadał prawa jazdy jednak w 2013 r. został skazany przez sąd za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami. Zatrzymany mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, czynną napaść na funkcjonariuszy Policji i szeregu wykroczeń w ruchu drogowym. W trakcie wykonywania czynności służbowych związanych z pościgiem i zatrzymaniem kilku funkcjonariuszy odniosło obrażenia ciała. - dodaje nadkom. Maciejczyk.
 
Statystyki z dwóch pierwszych miesięcy są zatrważające - w naszym powiecie to już 75 nietrzeźwy kierujący, a łącznie policjanci z garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 89 osób kierujących po użyciu alkoholu.
 
 
Red.
 
Zobacz też: Za długo za Tico?
źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: