Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nielegalni w Wiślicy

W ubiegły czwartek, 29 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali w Wiślicy 6 cudzoziemców, którzy do Polski dotarli nielegalnie podróżując w ukryciu.

Jak informuje Rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, p.o. chor. szt. SG Szymon Mościcki, wśród zatrzymanych było dwóch obywateli Sri Lanki oraz czterech obywateli Indii. Informację o obcokrajowcach przebywających w Wiślicy (pow. cieszyński) mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Bielsku - Białej otrzymali od Policji.

- Funkcjonariusze SG, którzy przybyli na miejsce ustalili, że cudzoziemcy nie posiadają żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP i przebywają na terenie naszego kraju nielegalnie. Podczas wstępnych czynności, prowadzonych w obecności tłumacza, ustalono ich obywatelstwa oraz dane osobowe. Obcokrajowcy do Polski dostali się podstępem ukrywając się w naczepie nieustalonego samochodu ciężarowego. Do przestrzeni ładunkowej tira zostali wpuszczeni przez nieznanych im mężczyzn, którym zapłacili po około 2000 euro. Po kilkunastu godzinach podróży, będąc już na terytorium Polski, mężczyźni opuścili naczepę samochodu ciężarowego podczas jego postoju na parkingu. Celem podróży wszystkich cudzoziemców były kraje Europy zachodniej – informują funkcjonariusze SG.

6 zatrzymanym cudzoziemcom zostały przedstawione zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew obowiązującym przepisom przy użyciu podstępu, polegającego na  ukryciu się na czas przekroczenia granicy państwowej w naczepie samochodu ciężarowego. - Wszyscy przyznali się do stawianego im zarzutu, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze. Zostały również wszczęte wobec nich postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Decyzją sądu zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu – podaje rzecznik śląskiej SG.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-10-05 15:51:11
koszor: Zamykać granicę i wojsko z ostrą bronią na zielony pasek. Póki nie jest za późno.
2022-10-05 16:18:47
perpetua: póki nie jest za późno, elementy typu koszor hurtem odsyłać za Bug, do ich mentalnej ojczyzny
2022-10-06 14:51:22
pół_Sasina_z_Wiślicy: Tylko na jednym spotkaniu, 23 lipca w powiecie poznańskim, do ochrony Kaczyńskiego wykorzystano 189 policjantów i 60 pojazdów - podał Szłapka. To państwowa armia wykorzystywana na polecenie polityczne Mariusza Kamińskiego po to, żeby chronić jednego posła. Do tego składu dochodzą jeszcze funkcjonariusze SOP-u i "partyjna ochrona". Już mało istotne jest, że w trybie dostępu do informacji publicznej na te informacje opozycja czekała 3 miesiące...
2022-10-06 15:01:58
pół_Sasina_z_Wiślicy: Senator Brejza: "To "prywatna armia Jarosława Kaczyńskiego za nasze pieniądze. Nie wiemy, dlaczego wszyscy Polacy, w sytuacji kryzysu, inflacji, braku środków na funkcjonowanie wielu instytucji, muszą zrzucać się tak naprawdę na prywatną ochronę prywatnych spotkań prezesa partii politycznej. Te pieniądze, które trafiają na armię dwustu policjantów, 60 samochodów, to przecież miliony złotych. W świetle takich informacji upada autorytet policjantów. Młodzi ludzie nie idą do policji po to, żeby robić za ochroniarzy z agencji ochrony prezesa partii politycznej. To jeden wielki obłęd. Niech Kaczyński zapłaci z własnej kieszeni za ochronę prywatnych spotkań z działaczami swojego aparatu partyjnego. A policja niech wreszcie ma odwagę odmówić wykonywania takich zadań."
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: