Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprawdzili swoją wiedzę w konkursie j. angielskiego

We wtorek (04.10) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie odbył się jubileuszowy – XV. Jesienny Konkurs Języka Angielskiego. Konkurs ma zasięg powiatowy – z zdaniami zmierzyli się uczniowie szkół średnich z różnych miejscowości.

Zadania konkursowe, jak co roku, były wymagające. Uczniowie musieli wykazać się znajomością angielskiej gramatyki, słówek, a także wiedzą na temat kultury krajów anglojęzycznych. Zdaniem komisji konkursowej poziom uczestników był wysoki - Warto przytoczyć słowa radnego powiatowego  i nauczyciela języka angielskiego, p. Kazimierza Kawuloka, skierowane do przybyłej młodzież, który stwierdził, że ważniejsze jest podjęcie wyzwania i wzięcie udziału w konkursie, niż miejsce na podium – podsumowała Anita Bartocha, jednak z organizatorek konkursu.

Wszyscy byli więc zwycięzcami, jednak z testem najlepiej poradzili sobie:

I miejsce Michał Mrowiec ZSEG
II miejsce Jakub Wisełka ZST
III miejsce Karolina Górniak ZSEG

wyróżnienie Martyna Gruszczyk ZSEG

Powiatowy Jesienny Konkurs Języka Angielskiego odbył się po raz 15. Jest to wydarzenie wyczekiwane przez uczniów, ponieważ nie tylko można sprawdzić swoją wiedzę, ale również wygrać atrakcyjne nagrody. Organizatorami wydarzenia są: Edyta Kuraczowska, Anna Salamon-Mięciel, Kazimierz Kawulok oraz Anita Bartocha – angliści z ZSEG - Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych za przychylność i pomoc oraz klasie 4tżg i p. Krystynie Obszarny za oprawę – wylicza Anita Bartocha.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: