Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

114 wykroczeń, 70 mandatów

Policjanci cieszyńskiej drogówki, podobnie jak funkcjonariusze w całym kraju, w ubiegłym tygodniu przeprowadzili akcję NURD. Posypało się sporo mandatów.

W 28.09.2022 roku na terenie powiatu cieszyńskiego oraz w całym kraju zostały przeprowadzone działania pod nazwą " NURD" Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. - Funkcjonariusze garnizonu cieszyńskiego zwracali w tym dniu szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W trakcie trwania działań policjanci ujawnili łącznie 114 wykroczeń nie tylko popełnianych przez pieszych czy rowerzystów ale także przez kierujących pojazdami w relacji z pieszym polegające przede wszystkim na wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych czy przekroczeń prędkości w rejonach przejść dla pieszych. W trakcie trwania działań policjanci nałożyli 70 mandatów karnych, pouczyli 42 osoby, a w dwóch przypadkach sprawa została skierowana do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Cieszynie – informuje asp. Artur Górny, Asystent Wydziału Ruchu Drogowego.

W policyjne sieci wpadł też kierowca, który nie powinien siedzieć za kółkiem oraz rowerzyści na podwójnym gazie: - Ponadto funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zatrzymali jednego kierującego pojazdem wobec którego została wydana decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień, trzech kierujących rowerami w stanie nietrzeźwości i jednego kierującego pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu - podaje asp. Artur Górny.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-10-05 16:32:39
perpetua: a w mediach społecznościowych, w necie, ludzie sami się organizują i ostrzegają przed falą włamań na naszym terenie - może coś na ten temat usłyszymy od dzielnych policjantów?
2022-10-05 17:11:50
Skywalker: cieszyńska drogówka? sranda musi być!... https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/dostal-siedem-mandatow-za-przewinienia-w-miejscach-ktorych-nigdy-nie-byl-oficjalna-strona-programu-u,352059.html?fbclid=IwAR2S6Yy0DvNsM9K1XJjz6qgmzQB1rs4jo9U8dL1VJ5oQUpwL1iGYiarK11M
2022-10-06 09:50:27
M53: Możecie się złośliwić, ale odkąd lata samochód policyjny na drodze Cieszyn-Katowice, samochody stosują się do przepisów. Jeżdżą wolniej i naprawdę jest bezpieczniej. Chciałabym, by codziennie łapali takich, co to koniecznie muszą przekraczać prędkość, bo im ich Ego nie pozawala na przepisowa jazdę. I TiRy nagle potrafią jeździć przepisowo, popatrzcie jaki dobry skutek odnosi karanie wysokimi mandatami i punktami. Trzepnie po kieszeni to i rozum wraca.
2022-10-06 14:52:55
pół_Sasina_z_Wiślicy: M53 - to twoje obserwacje i wnioski, ja jeżdżę tam niemal codziennie i zmian nie zauważyłem, tak samo jak tego "latającego" auta policji
2022-10-06 14:53:09
pół_Sasina_z_Wiślicy: Tylko na jednym spotkaniu, 23 lipca w powiecie poznańskim, do ochrony Kaczyńskiego wykorzystano 189 policjantów i 60 pojazdów - podał Szłapka. To państwowa armia wykorzystywana na polecenie polityczne Mariusza Kamińskiego po to, żeby chronić jednego posła. Do tego składu dochodzą jeszcze funkcjonariusze SOP-u i "partyjna ochrona". Już mało istotne jest, że w trybie dostępu do informacji publicznej na te informacje opozycja czekała 3 miesiące...
2022-10-06 14:57:00
pół_Sasina_z_Wiślicy: Senator Brejza: "To "prywatna armia Jarosława Kaczyńskiego za nasze pieniądze. Nie wiemy, dlaczego wszyscy Polacy, w sytuacji kryzysu, inflacji, braku środków na funkcjonowanie wielu instytucji, muszą zrzucać się tak naprawdę na prywatną ochronę prywatnych spotkań prezesa partii politycznej. Te pieniądze, które trafiają na armię dwustu policjantów, 60 samochodów, to przecież miliony złotych. W świetle takich informacji upada autorytet policjantów. Młodzi ludzie nie idą do policji po to, żeby robić za ochroniarzy z agencji ochrony prezesa partii politycznej. To jeden wielki obłęd. Niech Jarosław Kaczyński zapłaci z własnej kieszeni za ochronę prywatnych spotkań z działaczami swojego aparatu partyjnego. A policja niech wreszcie ma śmiałość odmówić wykonywania takich zadań."
2022-10-08 21:56:48
DŻON Z KENTAKI: pół_Sasina_z_Wiślicy Lubię Twoje komentarze ale proszę pisz co myslisz a nie kopiuj-wklej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: