Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

 Na dużym ekranie w czerwcu

Czerwiec to miesiąc w którym większość uczniów próbuje jakoś wyciągnąć końcowe stopnie aby wakacje były spokojniejszym okresem. Żeby zrobić sobie trochę odpoczynku od tych literek, cyferek i działań proponujemy filmowy seans na dużym ekranie w skoczowskim Teatrze Elektrycznym

27 maja br. miał ogólnopolską premierę polski film familijny „Detektyw Bruno”. Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia…

Na film zapraszamy do skoczowskiego kina w dniach 02-16 maja o godz. 17:00

Kolejna propozycja to dramat kostiumowy „DOWNTON ABBEY: NOWA EPOKA” w reżyserii Simon Curtis, który premierę w Polsce miał 05.06.2022 r. Tym razem film zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy się o tajemniczej przeszłości Violet Crawley (Maggie Smith). Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty. Nie oznacza to, że w Downtown Abbey nic ciekawego nie będzie się działo. Do rezydencji przyjedzie ekipa filmowa. Okaże się, że będzie miało to zaskakujące konsekwencje dla arystokratów.

Emisja odbędzie się w dniach 06-12 maja o godz. 19:00

Kolejna propozycja to polska komedia dramatyczna „FUCKING BORNHOLM”, która premierę miała również 6 maja br. Grupa przyjaciół wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę? Czy żyją pozorami?

Na ten film „Teatr Elektryczny” zaprasza w dniach 13-21 czerwca 2022

 

10 czerwca 2022 r. na ekrany polskich kin wchodzi francuski dramat „MIĘDZY DWOMA ŚWIATAMI” w reżyserii Emmanuel Carrère. Ceniona pisarka Marianne Winkler (w tej roli gwiazda francuskiego kina Juliette Binoche) swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, będącej następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał. Mniej

Na ten francuski dramat zapraszamy w dniach 23- 26 czerwca br. o godz. 19:00

 

Cały repertuar na czerwiec wraz z godzinami emisji do sprawdzenie na stronie i facebooku „Teatru Elektrycznego”.

 AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-25 09:28:47
AntyklerForte+: Twórców filmu "Wszystkie nasze strachy" zainspirował głośny projekt Rycharskiego pt. "Krzyż". To ozdobiony motywem ruty — symbolem niewinności — krucyfiks wykonany z dwóch kawałków drewna. Kryje się za tym dramatyczna historia. Drzewo rosło na Podkarpaciu, w miejscu, gdzie zakochane w sobie nastolatki popełniły samobójstwo. To właśnie ta praca Rycharskiego, która trafiła nie tylko do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ale i na ulice Krakowskiego Przedmieścia, jest osią wydarzeń "Wszystkich naszych strachów".
2022-05-25 09:30:38
AntyklerForte+: "Zdałem sobie sprawę, że to jest możliwe, że osoba głęboko wierząca, przynależąca do Kościoła katolickiego i chcąca być w nim, walcząca o to, żeby tam zostać, jest zarazem osobą LGBT. Po coming-oucie Daniela Rycharskiego dowiedziałem się o istnieniu tego typu organizacji, jak "Wiara i tęcza", że jest bardzo dużo takich osób w Polsce — mówił twórca filmu, Łukasz Ronduda, o historii, która zainspirowała go do stworzenia filmu "Wszystkie nasze strachy". W trakcie rozmowy został zapytany również o to, czy hierarchowie Kościoła wykazali zainteresowali jego filmem albo problemami członków Kościoła będących LGBT. Jak sam przyznał, bardzo chciałby, by tak się stało. "Wszystkie jego strachy" powinny być pokazywane nie tylko w środowisku kościelnym, ale także TVP.
2022-05-25 09:32:22
AntyklerForte+: "Bardzo chcieliśmy zainteresować Kościół tym filmem, bo uważam, że on powinien być pokazywany w kościele, powinien być pokazany w TVP. To jest film ekumeniczny, pozwalający rozmawiać i rozumieć się dwóm stronom tak zwanego konfliktu społecznego. Myślę, że ten film jest medium do dialogu społecznego w Polsce, powstał też w takim duchu, żeby ludzie zaczęli rozmawiać, żeby rodziny zaczęły rozmawiać. Wykorzystujemy język chrześcijaństwa jako bardzo obecny język w Polsce, którym wszyscy jesteśmy przesiąknięci. Ten język pozwala na rozmowę o bardzo trudnych rzeczach. Bardzo dużo duchownych się do nas zgłaszało, ale incognito, że wspaniały film, że bardzo się wzruszali, że to jest często ich historia" dodał Ronduda.
2022-05-25 09:33:05
AntyklerForte+: Ten film jest bardzo blisko polskiej wsi, polskich problemów i polskiego katolicyzmu. Wielkie objawienie festiwalu w Gdyni emanuje odwagą. Przypomina, że świat stworzony jest z różnic, że walka na pogardę prowadzi donikąd. Można się w nim przejrzeć, zrobić rachunek sumienia. Bez względu na to, po której stronie podzielonej Polski się stoi.
2022-05-25 15:39:51
koszor: Jesteś w dużym błędzie. Jest Bóg i świat. Ekumenizm, próby rozcieńczania katolicyzmu i dialog ze światem, to droga do piekła. Nie możesz dwóm panom służyć. Nawet jak jesteś księdzem czy biskupem. W dzisiejszych czasach nie da się stać w rozkroku moralnym, próbować wszystko relatywizować. Chyba, że ktoś jest obłudnikiem i kłamcą, ale prawda i tak później wychodzi na jaw i stąd głośne skandale w Kościele.
2022-05-25 18:30:12
miriam11: Anty, i TY śmiesz pisać że " walka na pogardę prowadzi do nikąd". Ty który pogardę rozrzucasz jak dwuosiowy rozrzutnik gnoja na polu sołtysa. TY DZIADU POZESZYWANY, HIPOKRYTO jeden. Nauczyciel i moralizator za dyche.
2022-05-25 19:00:35
AntyklerForte+: Nich będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Zawsze Dziewica. Moi drodzy ciemni jak tabaka w rogu i rozindyczeni jak bracia w Chrystusie koszor i miriam, widzieliście ten film? nie? - no to japa w kubeł i do kina na początek, jak oglądniecie to pogadamy - Bog zapłać za uwagę, z Panem Bogiem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: