Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mniej rannych i zabitych

"BUS i TRUCK" – pod taką nazwą odbywa się dzisiejsza (15 września) akcja, którą w całym województwie śląskim prowadzą od wczesnych godzin rannych policjanci drogówki.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu osób i rzeczy oraz zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych.  - Funkcjonariusze kontrolują między innymi stan trzeźwości i przestrzeganie ograniczeń czasu pracy. Policjanci zwrócą także uwagę na wykroczenia dotyczące nieprawidłowego wyprzedzania i przekroczenia dozwolonej prędkości – wyjaśnia asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji - Głównym celem akcji jest zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Od  godziny 6.00 do 22.00 policyjne działania skierowane zostaną na kontrolę w zakresie przewozu osób i rzeczy z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. 

- Stróże prawa sprawdzają także stan trzeźwości kierujących pojazdami. Ponadto funkcjonariusze zwrócą także uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących ciężarówkami i autobusami mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, postój w miejscu niedozwolonym oraz tamowanie i utrudnianie ruchu - informuje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: