Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mają podobny problem z pijanymi kierowcami.

Problem z pijanymi kierowcami jest transgraniczny. Nie tylko Polacy lubią wypić a później siadać za kierownicę. Walka z pijanymi kierowcami trwa również po drugiej stronie Olzy.

Podobne problemy z pijanymi kierowcami, mają nasi sąsiedzi z Czech. Już wkrótce kierowcy w Czeskim Cieszynie będą „dmuchać” w alkotester dużo częściej, informują portal ox.pl czescy Strażnicy Miejscy. 

Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał w ubiegły czwartek (13 października) 27-letni kierowca forda transita poruszający się najruchliwszą ulicą w Czeskim Cieszynie. – u Słowackiego kierowcy wykonaliśmy dwa razy test alkomatem. Wynik był pozytywny, najpierw mężczyzna wydmuchał 2,602 promila a chwilę później 2,719. Kierującego przekazaliśmy policji i zabezpieczyliśmy jego samochód – mówi szef strażników miejskich w Czeskim Cieszynie Petr Chroboczek . Teraz pijanemu kierowcy grozi rok więzienia.

W ubiegłym roku na terenie miasta zatrzymano 68 pijanych kierowców. Jedenastu z nich zatrzymali samodzielnie strażnicy, zaś kolejnych 16, we wspólnych patrolach z policją. – Chcemy zakupić kolejny alkotester, aby radiowozy mogły częściej kontrolować kierowców. – dodaje Petr Chroboczek.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: