Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

PPP po raz trzeci w OTK

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Cieszynie już po raz trzeci angażuje się w Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej (OTK), który w tym roku będzie przebiegał w terminie od 17 do 23 października 2011 r.

Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej (OTK) to coroczna akcja organizowana przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Akcja realizowana jest na zasadach pospolitego ruszenia, którego celem jest: propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery oraz promocja usługi poradnictwa zawodowego, a także inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego.

Celem III OTK jest „Wsparcie dla systemu oświaty”, a misja to „Poradnictwo Kariery dla każdego ucznia!” - Nasza Poradnia w ramach OTK zaplanowała w tym roku kilka różnorodnych działań, które swoim zasięgiem będą obejmować uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – informuje PPP w Cieszynie.

Poradnia zainicjowała oraz będzie koordynować różnego typu działania w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z zakresu doradztwa zawodowego, np. wywiady z przedstawicielami różnych zawodów, opracowanie plakatów, gazetek tematycznych, prezentacji, przeprowadzanie akcji promocyjnych, itp. Organizuje również w dniu 17.10.2011 na terenie PPP DZIEŃ OTWARTY dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W szkołach podstawowych będą odbywać się warsztaty dla klas V i VI - „Kim ja będę jak dorosnę” prowadzone przez pracowników PPP. W szkołach gimnazjalnych zostaną przeprowadzone przez doradcę PPP zajęcia warsztatow i prelekcje.  Na terenie szkół będą się odbywać się również spotkania z doradcami zawodowymi PPP.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: