Żonkil - symbol nadziei
"Pola Nadziei" to coroczna kampania zbierania funduszy na działalność hospicyjną, a także popularyzacja idei hospicyjnej wśród dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Idea przybyła do Polski z Wielkiej Brytanii.
Jej znakiem są żonkile – symbol nadziei. Kampania ma za zadanie nieść przesłanie mówiące o nadziei dla ludzi terminalnie chorych. Nadzieją tą jest idea godnego umierania, na które składa się między innymi zapewnienie dobrej opieki, zmniejszenie bólu i towarzyszenie aż do końca. Kolebką polskich "Pól Nadziei" stało się 15 lat temu Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
W tym roku po raz pierwszy do kampanii przystąpiło także Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.
Do akcji sadzenia żonkili włączyła się młodzież z klasa 3d II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Kwiaty posadzono w miejscach szczególnie związanych z działalnością Hospicjum, czyli przy ul. Wąskiej, będącej siedzibą lokalu Hospicjum, a także przed Szkołą Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi na ul. Hallera w Cieszynie. Swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu mieli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z klasy Ic, wraz z wychowawczynią Jolantą Krawczykiewicz-Halką, oraz dzieci z klasy VId z wychowawczynią Henriettą Morawiec.
Natomiast uczniowie z klasy VId wcześniej wzięli udział w pogadance „Chory w moim otoczeniu”, prowadzonej przez wolontariuszki Hospicjum. Każdy uczestnik pogadanki otrzymał także książkę „Jak śmierć potężna jest miłość”, będącą jubileuszową publikacją cieszyńskiego Hospicjum.
BsK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.