Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kradli paliwo-teraz posiedzą

Chcieli zrobić kokosowy interes kradnąc paliwo z baków i trafili za kratki. Policjanci z Zebrzydowic zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy kradli paliwo na terenie powiatu cieszyńskiego.

Sposób działania był zawsze ten sam. Złodzieje przewiercali zbiorniki wiertarką i przelewali paliwo do plastikowych pojemników. I tak  kręcił się interes trzech młodych mężczyzn. Jednak ich działalność zakończyła się. Zatrzymali ich zebrzydowiccy policjanci. – Zatrzymani usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży ponad 500 litrów paliwa. Sprawa ma charakter rozwojowy i będzie jej ciąg dalszy – mówi asp. Rafał Domagała. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Od dwóch miesięcy na terenie powiatu odnotowano wzrost kradzieży paliwa z samochodów osobowych i ciężarowych. Nieznani sprawcy kradli benzynę i olej napędowy z zaparkowanych pojazdów. – Kryminalni z zebrzydowickiego komisariatu od pewnego czasu zbierali informacje o osobach podejrzewanych o włamania do samochodów. Dzięki prowadzonej pracy operacyjnej śledczy wpadli na trop grupy dokonującej kradzieży paliwa. Stróże prawa namierzyli i zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch mieszkańców Kaczyc w wieku 17 i 21 lat oraz 23-latka z Goleszowa – dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.

Grupa robiąc skok na baki poruszała się volkswagenem. W samochodzie mężczyźni przewozili kilka dużych pojemników plastikowych. Złodzieje wiertarką nawiercali niewielkie otwory w zbiornikach paliwa. Następnie przelewali paliwo do plastikowych pojemników. W ten sposób w Bażanowicach z zaparkowanej ciężarówki ukradli 150 litrów paliwa. W Zamarskach kolejne 150, a w Cieszynie 250 litrów oleju napędowego. Skradzione paliwo sprzedawali na czarnym rynku. Paliwo znikało też z samochodów osobowych. Tą benzynę wlewali do swojego samochodu, aby opędzlować kolejną ciężarówkę.

Wstępnie poszkodowani wycenili paliwo na ponad 3.000 złotych, większe straty ponieśli z powodu podziurawienia baków. Sprawa ma charakter rozwojowy i będzie jej ciąg dalszy. Wyjaśniane będą kolejne włamania – zaznacza aps. Rafał Domagała.

17-latek z Kaczyc i 23-letni mieszkaniec Goleszowa zostali objęci policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem sprawcom grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

KOD
 
 

źródło: ox.pl/KPP CIESZYN
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: