Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedszkolaki w szkole

W wielu szkołach podstawowych rozpoczęły się ''Dni Otwarte''. To często pierwszy moment, w którym przedszkolaki mają możliwość zajrzeć do budynku placówki, poznać swoich starszych kolegów i uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy.

"Dzień otwarty" zorganizowała również Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, która wydarzenie to połączyła z „Bezpiecznym tygodniem”...

Akcja „Bezpieczny tydzień”, której organizatorami są uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr w 2 w Cieszynie otworzyła się na przedszkolaków. Tygodniowym atrakcjom towarzyszy "Dzień Otwarty" placówki, który jest okazją do zobaczenia szkoły od wewnątrz. Przedszkolaki z cieszyńskich przedszkoli miały okazję zajrzeć do każdej klasy, zwiedzić bibliotekę, świetlicę i jadalnię, poznać nauczycieli... O to, by ten czas wspominali miło zadbali ich starsi koledzy. 

- Do odwiedzenia naszej szkoły zaprosiliśmy dzieci z pobliskich przedszkoli. Chcieliśmy nie tylko pokazać, jak wygląda Szkoła Podstawowa nr 2, ale także zwrócić ich uwagę na bardzo ważny aspekt, jakim jest bezpieczeństwo. Spotkaniu towarzyszyły rozmowy na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także sytuacji, które mogą zaistnieć również - w domu, przedszkolu podczas zabawy na podwórku – mówi Renata Chamera-Wójcik dyrektor placówki – Uczniowie klasy czwartej dla swoich młodszych kolegów przygotowali mnóstwo atrakcji, między innymi inscenizację scenki pod tytułem „Jestem rozsądnym użytkownikiem dróg”... a także wystawę prac plastycznych „Bezpieczny tydzień”. 

Spotkania zorganizowane w ramach akcji trwać będą do końca tygodnia. Zakończą się momentem na który uczniowie czekają z utęsknieniem - przygotowaniem do egzaminu na kartę rowerową. Jak wizytę w szkole wspominają przedszkolaki ? - Było fajnie – mówią jednym głosem. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: