Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koło z Cieszyna z tytułem Ekoinspiracji 2013

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie zdobyło tytuł 'Ekoinspiracji 2013' za organizację w partnerstwie z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie konferencji naukowej na temat: 'Ekozofia Niepełnosprawnych- holistyczne podejście do terapii, rehabilitacji i edukacji' i wydanie książki o tym samym tytule.

Przedstawiciele cieszyńskiego koła nie kryją zadowolenia: -  To wyróżnienie dla nas jest bardzo ważne. Nasz projekt "Ekozofia Niepełnosprawnych" został nie dość, że dostrzeżony w Polsce, to jeszcze nagrodzony przez Radę Programową Plebiscytu. Tytuł ten zobowiązuje to dalszej działalności na rzecz ekologii i mówieniu o zrównoważonym rozwoju w sposób merytoryczny i jednocześnie pokazując konkretny przykład - projekt budowy Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń "Ekozofia Niepełnosprawnych" - tłumaczy Rafał Guzowski, rzecznik prasowy PSOUU Koło w Cieszynie.

Projekt, który przygotowało koło jest wszechstronny: - Przypomnę, że ten projekt łączy wiele płaszczyzn - to ekologiczne budownictwo, budynki pasywne, odrestaurowanie obiektów zabytkowych i nadanie im nowych funkcji, to wreszcie ekologiczne i nowoczesne miejsce służące edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych, instruktorów, terapeutów, oligofrenopedagogów. To w końcu miejsce służące wymianie doświadczeń, miejsce badań pedagogicznych i technologicznych. Projekt zagospodarowania działki z "Zameczkiem" już jest gotowy. Każdy etap był konsultowany z Urzędem Konserwatora Zabytków w Bielsku - Białej, teraz czekamy na jego ostateczną decyzję - wyjaśnia Guzowski.

Przed pracownikami i podopiecznymi Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego kolejne wyzwanie - wezmą oni udział w przygotowaniach do wprowadzenia normy ISO 26000  dotyczącej społecznej odpowiedzialności. 

- Wprowadzenie Normy ISO będzie potwierdzeniem naszej codziennej działalności. Jak w każdej organizacji jest coś, co nadaje się do zmiany - tego nie ukrywamy, nikt nie jest perfekcyjny. Chcemy przejść ten proces, po to by urzędnicy, świat biznesu oraz inne instytucje zobaczyły, że jako Stowarzyszenie podchodzimy rzeczowo do tematów takich jak: zrównoważony rozwój, kodeks pracy, transparentność działania czy walka z dyskryminacją. Ta norma to również wyraźny sygnał, że Stowarzyszenie działa fair na wszystkich możliwych polach - 
komentuje rzecznik prasowy PSOUU w Cieszynie.

(red./mat.pras.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: