Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jedno dziecko stracili, cztery maluchy do wykarmienia

Z pięciu jaj, które wysiadywała bociania para z Ustronia, Czantorka i Beskidek wykluły się cztery pisklaki. Jak toczy się życie w bocianim gnieździe?

Zaglądamy do sympatycznej pary bocianów z Ustronia – Czantorki i Beskidka, którzy po raz kolejny gniazdują w ustrońskim gnieździe. To nie były łatwe tygodnie dla bocianich rodziców i ich potomstwa. Pod koniec kwietnia informowaliśmy o tym, że Czantorce udało się złożyć pięć jaj (Już mają pięć jaj )

Bociani rodzice dobrze opiekowali się jajkami, mimo obecnych 21 kwietnia opadów śniegu, który zasypał gniazdo. 7 maja obserwatorzy kanału byli świadkami dwóch wykluć, niestety skorupka jednego  jajka została zgnieciona przez bociany. Zarodek z tego jajka prawdopodobnie obumarł we wczesnej fazie wysiadywania i 9 maja Jedno z jaj zostało odrzucone na koronę gniazda. Potem już poszło sprawnie 9 maja wkłuło się trzecie pisklę, a 11 -czwarte. Teraz Czantorka i Beskidek uganiają się jak w ukropie, by wykarmić młode. W bocianim menu znajdują się zarówno bezkręgowce, zaskrońce, myszy.

Fascynujące losy ustrońskich bocianów śledzi wiele osób, na przeznaczonej dla nich transmisji online na YouTube jest ponad trzy tysiące subskrybentów. Całodobowy monitoring bocianów wraz z dźwiękiem ma stałych bywalców i miłośników, którzy cieszą się z każdego nowego jajka czy pisklaka i z przejęciem obserwują i komentują losy boćków.

Życie ustrońskich boćków można śledzić na żywo na kanale: Bociany Ustroń 

 


W ciągu 17 sezonów lęgowych w gnieździe w Ustroniu zostało zniesionych 77  jaj, wykluło się 55 piskląt, wychowało się 30 młodych bocianów. Nie brakowało radosnych chwil, kiedy np. w gnieździe wykluły się czworaczki (Czytaj: Mamy czworaczki), ale i tragedii i dramatów (Czytaj: Zabił trójkę dzieci).

 

NG

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: