Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

6 osób rannych. Policjanci szukają świadków karambolu w Jasienicy

Wczoraj (15.05.2024) na „ekspresówce” na wysokości Jasienicy doszło do wypadku. Jeden kierowca zainicjował ciąg zdarzeń, w wyniku którego 13 aut uległo uszkodzeniu, a 6 osób zostało rannych. Jak do tego doszło? Policjanci prowadzą dochodzenie i proszą o pomoc.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej badają przyczyny i przebieg zdarzeń, które rozegrały się wczoraj na drodze ekspresowej S52 w Jasienicy.

- Około 21:30 kierujący pojazdem Ford Mondeo poruszający się od Cieszyna nie zapanował nad nim i uderzył w bariery energochłonne. Części z uszkodzonych barier – osłony przeciwoślepieniowe poleciały na przeciwległy pas. Niektórzy kierowcy samochodów na nim się poruszających nie zdołali ich wyminąć i zaczęli wpadać na inne pojazdy lub w bariery energochłonne – relacjonuje nam st.sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy bielskiej Policji.

Ostatecznie w zdarzeniu udział wzięło 13 aut, a 6 osób zostało rannych:

- Trzy osoby trafiły do szpitala  Cieszynie , trzy do Bielska-Białej. Jedna osoba miała obrażenia klatki piersiowej wprawdzie niezagrażające życiu jednak których skutki będzie odczuwać powyżej 7 dni, wtedy kwalifikacja zdarzenia zmienia się z kolizji na wypadek – informuje Kocur.

Utrudnienia na tym odcinku drogi trwały do późnych godzin nocnych, a wielu kierowców utkneło w korku. 

Ze względu na skomplikowany charakter sprawy i ilość uczestniczących w zdarzeniu pojazdów ustalanie okoliczności potrwa. Policjanci liczą na pomoc i szukają świadków tego zdarzenia.

- Osoby posiadające informacje na temat wskazanego zdarzenia lub nagrania wideo z rejestratorów jazdy proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej, ul. Wapienna 45, telefon 47 857 12 80 lub 47 857 12 55 – apeluje Kocur.

 

NG

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: