Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczowski Pan Kleks

Znany miłośnikom książek ze Skoczowa Piotr Chlebus-Jancarczyk, pracownik Biblioteki Publicznej w Skoczowie zwyciężył w 10. edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Bibliotekarz inny niż myślisz”.

Konkurs fotograficzny „Bibliotekarz inny niż myślisz”, zorganizowany został przez Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu. Fotografia ze Skoczowa okazała się najlepsza:

- Fotografia, której autorem jest skoczowianin, zdeklasowała 24 konkurencyjne zgłoszenia z bibliotek z całej Polski. Zdjęcie pt. „Witajcie w naszej bajce” przedstawia stylizowaną wersję okładki książki Jana Brzechwy, zaprojektowanej do wydania z 1968 r. przez Jana Marcina Szancera. Piotr Chlebus-Jancarczyk w roli Pana Kleksa pozuje we wnętrzach skoczowskiej Biblioteki Publicznej – chwalą się skoczowscy urzędnicy na oficjalnym profilu miasta.

Jak zauważa Piotr Chlebus-Jancarczyk, ludzie z najbliższego otoczenia często porównują go do Pana Kleksa, stąd wziął się pomysł na tę fotografię. Bibliotekarz sam skomponował scenerię, przygotował stylizację i kostium oraz o oczywiście zdjęcie – korzystając z wyzwalacza. - Tylko ramę obrazu musiałem wkomponować z użyciem komputera - zauważa.

Konkurs ma w oryginalny sposób promować czytelnictwo i nowatorskie kreowanie wizerunku bibliotekarstwa w Polsce. Zdjęcia były oceniane pod kątem pomysłu, jakości, sposobu wykonania, włożonej pracy i estetyki.

To nie pierwsze podejście bibliotekarza ze Skoczowa do tego konkursu - startował w tym cyklicznym fotokonkursie po raz trzeci, przed rokiem udało mu się zająć trzecie miejsce.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: