Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: zrobiliśmy wszystko, aby mistrzostwa się odbyły

Na sesji Rady Gminy Istebna, która odbyła się w poniedziałek (4.11), poruszony został temat przeniesienia Mistrzostw Świata Juniorów do Zakopanego. Przypomnijmy, że impreza miała się odbyć w 2021 roku na Kubalonce i w Szczyrku.

- Sama impreza, która spowodowałaby napływ turystów i zawodników, ale też środków finansowych, została oddana do Zakopanego - kogo tu winić? Trudno powiedzieć. Wydaje mi się, że zarówno Polski Związek Narciarski, jak i Ministerstwo Sportu, nie dołożyli wszelkich starań, aby ta impreza tutaj się odbyła - mówił Stanisław Legierski.

Jak dodał przewodniczący rady, gmina nie ma sobie nic do zarzucenia. - Warto przypomnieć, że w poprzedniej kadencji rada podjęła decyzję o przekazaniu i wskazaniu działki pod obecny posterunek policji, który już funkcjonuje. Tam (na Kubalonce - dop. red.) robiliśmy wszystko z samorządem miasta Wisły, aby te trasy były zmodernizowane i aby zawody się nie odbyły, a się nie odbędą. Wydaje mi się, że z naszej strony to było wszystko, co mogliśmy zrobić. Sam brałem udział w dwóch spotkaniach, na których byli także trenerzy, dyrektorzy COS. Winę za taki stan rzeczy należy moim zdaniem rozłożyć po równo - Polski Związek Narciarski powinien dołożyć wszelkich starań, aby impreza odbyła się tutaj, ale pieniądze miało przekazać Ministerstwo Sportu - zaznaczał.

Do sprawy odniósł się także wicewójt Istebnej, Ryszard Macura. - Rzeczywiście, chyba nikt z nas nie ma tu pełnej wiedzy na temat decyzji przeniesienia zawodów. Myślę jednak, że dla nikogo nie jest tajemnicą, że większość środowiska sportowego wskazuje na PZN, który miał tu decydujące znaczenie.

W podobnym tonie wypowiadał się w październiku burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. - Jako środowisko sportowe liczyliśmy, że ta baza strukturalna w województwie śląskim szybko się poprawi, niestety decyzje dotyczące finansowania się przeciągały, działania COS-u też nie były zaawansowane i PZN lub FIS podjął taką, a nie inną decyzję. Jako samorządy zrobiliśmy wszystko, do czego się zobowiązaliśmy i na co mieliśmy wpływ.

Więcej informacji o sprawie znajdziecie w poniższych tekstach:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-07 18:33:27
krzysztof.nn: proszę bardzo, chcieli radni gminy pełnej podatkowych oszustów mieć Istebną wolną od LGBT, a w prezencie od życia dostali ekstra gratis wolność od mistrzostw świata - PB czuwa, z pewnością wśród zawodników jest niejeden siewca wrażej ideologii
2019-11-07 21:36:08
Ondraszek: Uff, całe szczęście. Ileż tu by wówczas zjechało na kolorowo ubranych kibiców, na każdym z nich jakiś kolor tęczy. A już nie daj Boże jacyś z tej "wyimaginowanej wspólnoty", przed którą Andrzej przestrzegał, a tak to przynajmniej nie zadeptają mu śniegu wokół Zameczku, Żadnych tu głupot, wszyscy w niedziele na rosół do swoich chat, oglądać TVP Info, klaskać tym "ónym co dajom" i machać motykami na słońce, że tu u nas to tylko my są pany. no-go zone.
2019-11-07 22:00:57
Ondraszek: No niestety państwo radni-bezradni, albo opowiadamy się za zaściankiem godząc się być homofobicznym pośmiewiskiem, byle tylko do następnych wyborów i żeby naczelnik poklepał po ramieniu. Wówczas jednak nikt poważny nie będzie z wami gadał. Albo koncentrujecie się na tym co naprawdę ważne, wyrzucając słomę z butów raz na zawsze. To czasem trudne, ale dla dobra gminy i tak warto.
2019-11-08 06:31:02
hanbes: Ondraszku, i tyle w temacie! Jak ktoś nie poradzi pływać to się skarży że woda za rzadka... Zawsze jeszcze mogą zwalić winę na Tuska!
2019-11-08 08:26:29
wyśmienity cwaniaczek: ale kaj w istebnej mistrzostwa świata !!!!! CHYBA W PICIU WINA NA CZAS ALBO W ZBIERANIU GRZYBÓW ..... Gdzie oni taką imprezę . jak drogi wyremontować nie potrafią a chcą narty organizować jak śniegu to w istebnej to zawsze ze 2 wiaderka nakidze.....
2019-11-08 13:11:23
krokusik: Pamiętajcie "Istebnioki": Kto mieczem wojuje ten od pochwy ginie.
2019-11-08 18:34:51
Ondraszek: Informacje o homofobii i nietolerancji w imię wyimaginowanej ideologii idą dziś w świat z prędkością światła. Niestety teraz ten piękny region będzie musiał się liczyć z tego typu sytuacjami, bo nikt poważny nie będzie chciał być kojarzony z tym miejscem. Niewątpliwie ogromny sukces władzy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: