Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tomasz Bujok o przeniesionych Mistrzostwach Świata Juniorów

Informowaliśmy już dziś o tym, iż młodzieżowy czempionat w narciarstwie klasycznym, który miał się odbyć w 2021 roku na Kubalonce i w Szczyrku, został przeniesiony do Zakopanego. O komentarz na temat tej decyzji poprosiliśmy burmistrza Wisły Tomasza Bujoka.

- Trudno komentować coś, na co nie miałem wpływu. Najwidoczniej Centralny Ośrodek Sportu nie zdążył z realizacją przedsięwzięcia, które deklarowało Ministerstwo Sportu. Mam nadzieję, takie zapowiedzi też mamy, że modernizacja tras biegowych na Kubalonce będzie kontynuowana. Natomiast rozumiem, że PZN podjął decyzję o przeniesieniu organizacji tych zawodów - mówi nam burmistrz Wisły.

Jak jednak dodaje Tomasz Bujok, samorządy nie mają sobie niczego do zarzucenia. - Jako środowisko sportowe liczyliśmy, że ta baza strukturalna w województwie śląskim szybko się poprawi, niestety decyzje dotyczące finansowania się przeciągały, działania COS-u też nie były zaawansowane i PZN lub FIS podjął taką, a nie inną decyzję. Jako samorządy zrobiliśmy wszystko, do czego się zobowiązaliśmy i na co mieliśmy wpływ. Żałujemy jedynie, że dowiadujemy się o przeniesieniu tego wydarzenia z mediów - zaznacza.

O zamieszaniu z Mistrzostwami Świata Juniorów 2021 pisaliśmy już wcześniej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: