Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

MŚJ przeniesione z Wisły oraz Szczyrku!

Spekulowano o tym od dłuższego czasu i wiele wskazuje na to, że ostatecznie do tego dojdzie. Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym, które w 2021 roku miały się odbyć w naszym regionie, zostały przeniesione do Zakopanego.

Już wcześniej spekulowano, iż organizacja czempionatu w Beskidzie Śląskim stoi pod dużym znakiem zapytania. O ile nie ma problemu ze skoczniami narciarskimi, o tyle wątpliwości budzą trasy narciarskie, a właściwie brak ich modernizacji. Główne zarzuty dotyczą systemu sztucznego naśnieżania.

- Szczyrk i Wisła straciły oficjalnie organizację MŚ juniorów w narciarstwie na rzecz Zakopanego. Ponownie. Powodem brak remontu tras na Kubalonce. To jest wręcz niewiarygodne, jak można być bezskutecznym w zarządzaniu ośrodkiem o takim potencjale. Porażka zapewne zostanie sierotą – napisał Michał Chmielewski, dziennikarz Przeglądu Sportowego, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To nie pierwszy raz, kiedy ta impreza przenoszona jest z naszego regionu do Zakopanego. Taka sytuacja miała miejsce już w 2008 roku. Wówczas również Wisła i Szczyrk miały organizować MŚJ, ale zabrakło śniegu – zmagania w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej przeniesiono do Zakopanego, a część biegowa czempionatu miała miejsce we Włoszech.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: