Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Anna Grygierek o Aglomeracji Beskidzkiej

Strona internetowa gminy Strumień przytacza ciekawe wypowiedzi Anny Grygierek, dotyczące działalności niedawno powołanego stowarzyszenia gmin i powiatów. Burmistrzyni mówi między innymi o wysokości rocznej składki, którą będą musiały wnosić poszczególne miejscowości.

Skąd wzięła się potrzeba zawiązania stowarzyszenia? - Do tej pory jako gmina Strumień aplikowaliśmy o środki unijne w ramach subregionu południowego i robiliśmy to skutecznie. Ale teraz przed nami nowa perspektywa finansowa obejmująca lata 2021-2027, w której pozyskanie dodatkowych funduszy unijnych będzie wymagało od subregionu formuły stowarzyszenia. Bez tego droga do tych środków będzie zamknięta. Stąd propozycja utworzenia stowarzyszenia łączącego gminy, miasta i powiaty naszego subregionu. Wszystkie samorządy są tym zainteresowane, część z nich już przyjęła stosowne uchwały, część zrobi to wkrótce. O tym jak ostatecznie będzie wyglądał statut nowego stowarzyszenia zdecydują wszyscy jego członkowie - mówi Anna Grygierek.

Jak dodaje, Strumień będzie musiał wyasygnować 13 tysięcy złotych rocznie na opłacenie składki członkowskiej. - Biorąc pod uwagę fakt, że obecność w stowarzyszeniu da możliwość ubiegania się o unijne fundusze na ważne dla naszej gminy inwestycje, uważamy, iż warto ponieść koszty związane z koniecznością jej płacenia - zaznacza.

Warto jednak wspomnieć, że wysokość opłaty jest kalkulowana na podstawie liczby mieszkańców miejscowości, więc dla każdej gminy będzie inna.

Źródło: LINK.

O powołaniu stowarzyszenia pisaliśmy tutaj - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: