Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (26 i 27 sierpnia 2020) to kolejne interwencje strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie znów najwięcej interwencji miało związek z gniazdami owadów błonkoskrzydłych. Oprócz tego doszło również do kilku zdarzeń drogowych oraz do pożaru ścierniska.

W środę (26.08) po godzinie 15:00 strażacy 3 razy interweniowali w związku z powalonymi drzewami. Zdarzenia miały miejsce w Strumieniu, Wilamowicach (poza rejonem działań strażaków, jednak zastęp dotarł na miejsce i usunął drzewo) oraz w Bąkowie.

Kolejne 3 interwencje to usunięcie gniazd owadów błonkoskrzydłych. Te zdarzenia miały miejsce w Zebrzydowicach, Skoczowie i Kończycach Małych.

Strażacy zneutralizowali również plamę oleju, która znajdowała się w Kaczycach na ulicy Tuwima.

O 16:20 doszło do zderzenia samochodu osobowego i busa. Zdarzenie miało miejsce w Cisownicy na ulicy Ustrońskiej. Pojazdami łącznie podróżowały dwie osoby, na szczęście żadna z nich nie ucierpiała. Działania polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, neutralizacji wycieków i uprzątnięciu jezdni.

W czwartek (27.08) do godziny 15:00 strażacy odnotowali trzy zdarzenia związane z gniazdami owadów błonkoskrzydłych. Gniazda zostały usunięte w Ustroniu, Rudniku i Pruchnej.

Jeden raz strażacy wyjeżdżali do plamy oleju, która znajdowała się w Cieszynie na ulicy Korfantego. Wyciek został zneutralizowany.

O 8:20 strażacy udali się na ulicę Grabową w Zebrzydowicach, gdzie doszło do pożaru ścierniska – pożarem objęte były około 3 ary ścierniska. Kiedy zastępy przybyły na miejsce, właściciel podjął już działania, polegające na wykonaniu ciągnikiem pasów na ściernisku, które ograniczały rozprzestrzenianie się ognia. Pożar został szybko opanowany i ugaszony, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wyjaśnił kpt. Tomasz Szymala z cieszyńskiej PSP.

O kolejnych dwóch interwencjach pisaliśmy tutaj:

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: