Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (29 i 30 lipca 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie ratownicy poza standardowym dowozem żywności i leków osobom objętym kwarantanną interweniowali m.in. w związku ze zdarzeniami drogowymi, czy usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych.

 

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w środę (29.07) o 2:28 w Łączce na ulic Południowej. Samochód osobowy uderzył tam w barierki energochłonne. Kierowca pojazdu został przez świadków zdarzenia ułożony w pozycji bezpiecznej, a następnie zabrany przez ZRM do szpitala. Strażacy na miejscu zdarzenia zabezpieczyli teren działań, wstrzymali ruch i usunęli skutki zderzenia.

O 8:11 ratownicy zostali zadysponowani do Skoczowa na ulicę Objazdową, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem osoba starsza miała zatrzasnąć się w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że drzwi zostały już otwarte.

O 14:22 w Bażanowicach na ulicy Folwarcznej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.  Tym razem w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ratownicy usunęli skutki kolizji.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o 18:37 Pruchnej przy ulicy Katowickiej. Ratownicy usunęli tam gniazdo owadów błonkoskrzydłych.

O 19 ratownicy interweniowali w Zebrzydowicach na ulicy Kochanowskiego, gdzie drzewo przewróciło się na drogę.

O 19:54 w Kostkowicach na ulicy Dębowieckiej doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód ciężarowy. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala.

Ostatnie ze środowych zdarzeń to interwencja z 20:52. Ratownicy pojawili się w Skoczowie na ulicy Morcinka – zgodnie ze zgłoszeniem w samochodzie znajdowało się 4-letnie dziecko, do którego nie było dostępu, gdyż kluczyki zostały zatrzaśnięte wewnątrz pojazdu. Działania polegały na wybiciu tylnej szyby w pojeździe i otwarcie drzwi. Dziecko zostało przekazane opiekunom – wyjaśnił st. kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej PSP.

Kolejna interwencja miała miejsce już w czwartek (30.07) w Brennej na ulicy Tłoczki. Zgodnie ze zgłoszeniem znajdowało się tam ognisko bez dozoru. Strażacy ugasili ogień.

O 7 ratownicy usunęli gniazdo owadów błonkoskrzydłych, które zadomowiły się w Cieszynie przy ulicy Hażlaskiej.

O 11:09 ratownicy interweniowali w Kończycach Małych na ulicy Malinowej w związku z przewróconym drzewem.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: