Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (8 i 9 lipca 2020) to kolejne interwencje strażaków z powiatu cieszyńskiego. Oprócz standardowych w tym czasie działań, polegających na dowożeniu żywności osobom objętym kwarantanną, ratownicy awaryjnie otwierali dom, czy dowieźli agregat prądotwórczy, który zasilił pompę tlenu.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w środę (08.07) o 13:09  w Skoczowie na ulicy Powstańców Śląskich. Zgodnie ze zgłoszeniem na chodniku i częściowo w korycie potoku znajdowały się konary drzewa. Ratownicy usunęli gałęzie.

O 14:47 strażacy interweniowali w Zebrzydowicach na ulicy Różanej. Podobna interwencja miała miejsce już początkiem tygodnia, strażacy skontrolowali temperaturę pozostawionej tam słomy. Na szczęście również tym razem, okazało się, że nie ma ryzyka wystąpienia samozapłonu.

O 18:57 w Skoczowie na ulicy Zawiśle ratownicy awaryjnie otwarli dom jednorodzinny. Na miejscu obecna była również policja i lekarz, który finalnie stwierdził zgon mieszkańca budynku.

Kolejna interwencja miała miejsce w Dębowcu na ulicy Katowickiej – działania polegały na dowiedzieniu agregatu, który zasilił pompę tlenu, w budynku, w którym nie było prądu – wyjaśnił st. kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej PSP.

Kolejne zdarzenia miało miejsce już w czwartek (09.07) o 1:57. Tym razem ratownicy udali się do Goleszowa na ulicę Folwarczną. W krętą i wąską uliczkę wjechał samochód ciężarowy, którego naczepa częściowo nachyliła się nad przydrożnym rowem. Strażacy zabezpieczyli teren działań, samochód został wyciągnięty przez pomoc drogową.

Do ostatniej z opisywanych interwencji doszło o 8:34. Na szczęście alarm pożarowy, który wpłynął z Ustronia z budynku zlokalizowanego przy ulicy Stromej, okazał się fałszywy.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: