Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: ruszają prace nad przyszłorocznym budżetem

Niewiele ponad dwa tygodnie temu radni przyjęli rozliczenie zeszłorocznego budżetu, a gmina już rozpoczyna prace nad nowym. Mieszkańcy, organizacje pozarządowe, związki wyznaniowe i inne podmioty mogą składać wnioski dotyczące gminnych inwestycji do 10 września w goleszowskim magistracie.

W 2019 roku, dzięki działaniom samorządu, udało się gminie zmniejszyć zadłużenie o wartości 4 mln zł. - Pozwoli to między innymi na podejmowanie nowych inwestycji infrastrukturalnych w gminie oraz aktywny udział w projektach, w których wymagany jest wkład finansowy - podkreślała na Facebooku Sylwia Cieślar, wójtka gminy.

Pisaliśmy: Goleszów. Sylwia Cieślar z absolutorium

W budżecie na 2021 rok, który zostanie przyjęty najprawdopodobniej w grudniu, samorząd będzie musiał z pewnością uwzględnić straty spowodowane epidemią koronawirusa. Jak pisaliśmy w naszym tekście Budżety gmin a epidemia: Goleszów, dochody gminne mocno ucierpiały z tego powodu. - Tylko w kwietniu udziały gminy w podatkach PIT i CIT były mniejsze prawie o pół miliona rok do roku. To jeden z najbardziej wymiernych, negatywnych skutków epidemii dla naszego samorządu - podkreślała Cieślar.

KR/UG Goleszów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-09 21:25:37
Vito: Goleszów ma długi? Przecież tam nic nie robią. Fabryk nastawiane, a jest to chyba jedyna gmina w powiecie co nawet chodników nie ma, parę odcinków jeszcze z lat komuny maja i tyle. Nawet oświetlenia dróg brakuje. Jechać autem wieczorem przez Goleszów, cisownice i te inne pipidowki to masakra, jakby przez ziemniaczysko się jechalo, cma i nie wiedzieć kto kiedy wyskoczy na drogę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: