Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mobilna aplikacja dla niesłyszących chrześcijan

Niepełnosprawność na całym świecie jest poważnym problemem. Niepełnosprawni to spora grupa społeczna. W naszym kraju mamy konstytucyjną wolność wyznania i dlatego osoby niepełnosprawne również pragną uczestniczyć w życiu kościoła zgodnie ze swoim przekonaniem.

Dla wszystkich polskich chrześcijan, niesłyszących i słabosłyszących, została stworzona mobilna aplikacja „Effatha24”. To pierwsza na świecie aplikacja  skierowana dla osób posługujących się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Jest ona źródłem wiedzy religijnej. Aplikacja jest bezpłatna i działa w systemie Android.

Aplikacja Effatha24 zawiera 8 kategorii: aktualności, wydarzenia, rok liturgiczny – z tłumaczoną liturgią słowa na każdą niedzielę, ośrodki duszpasterskie – z nawigacją i dokładnymi informacjami na temat ponad 120 miejsc w Polsce, w których można spotkać znającego język migowy kapłana, katecheza – z filmami tłumaczącymi podstawowe prawdy wiary Kościoła, modlitewnik – z ponad 80 modlitwami przełożonymi na język migowy, sakramenty – z informacjami na temat przygotowania się do dobrego przyjęcia poszczególnych sakramentów oraz kontakt do moderatora aplikacji.

pomysłodawcom akcji chodziło o zebranie wszystkich dotychczasowych materiałów znajdujących się w internecie. Aplikację będzie można wykorzystać do celów organizacyjnych Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce, zbierając informacje o planowanych pielgrzymkach, spotkaniach i innych działaniach dedykowanych niesłyszącym chrześcijanom w kraju i poza jego granicami.

Moja niepełnosprawność (autora artykułu - przyp. red.) to dysfunkcja wzroku, ale takie ułatwienie skierowane do osób z dysfunkcją słuchu, powinno trafić do środowiska niesłyszących, tak samo jak audiobooki do niewidomych.

AK, Mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-10 10:45:49
św. Patryk: nic nie słyszeć, nic nie widzieć - chyba tylko tak można dziś jeszcze wierzyć w te gusła i farmazony
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: