Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: Sylwia Cieślar z absolutorium

W trakcie sesji Rady Gminy Goleszów, która odbyła się 24 czerwca, radni udzielili wójtce gminy absolutorium i wotum zaufania. Jak przyznaje Sylwia Cieślar, 2019 rok był czasem intensywnych działań w celu spłaty dotychczasowego zadłużenia gminy.

- W ubiegłym roku dokonaliśmy spłaty planowanego zadłużenia gminy, jak również rat kredytu, które według planów powinno nastąpić w kolejnych latach. To spory sukces! W sumie gminie udało się uregulować zadłużenie o wartości 4 mln zł. Pozwoli to m.in. na podejmowanie nowych inwestycji infrastrukturalnych w gminie oraz aktywny udział w projektach, w których wymagany jest wkład finansowy - przyznaje na Facebooku szefowa goleszowskiego samorządu.

Jak dodaje Cieślar, gminie udało się pozyskać blisko 2,5 mln zł ze środków zewnętrznych. - Pozwoliło to m.in. na realizację kilkudziesięciu inwestycji, wśród których najważniejsze dotyczyły przebudowy i modernizacji dróg, budowy wodociągu, a także opracowania koncepcji budowy kanalizacji sanitarne.KR/UG Goleszów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-10 08:28:29
tomi71: Ciekawe dlaczego akurat w przypadku tego absolutorium podano imię i nazwisko wójta? Jak równo to równo :-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: