Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Strażacy z powiatu cieszyńskiego w drugim tygodniu lutego nie mają chwili wytchnienia. Chociaż silny wiatr już ustąpił, wciąż napływają zgłoszenia o powalonych drzewach i uszkodzeniach linii energetycznych. Nie brakuje również wezwań do miejscowych zagrożeń i fałszywych alarmów. W środę i czwartek (12-13.02.2020) strażacy interweniowali kilkanaście razy.

Pierwsza z interwencji miała miejsce w środę (12.02.2020) w Strumieniu na ulicy Cieszyńskiej. Ratownicy interweniowali w związku z pożarem suchej trawy. Na szczęście ogień udało się szybko opanować, po podaniu jednego prądu wody zagrożenie zażegnano.

O 13:02 zastępy wyruszyły do Cieszyna na ulicę Śnieżną, gdzie drzewo pochyliło się na linię energetyczną. Ze względu na brak możliwości dojazdu, co uniemożliwiło zastosowanie drabiny mechanicznej, miejsce zostało przekazane pogotowiu energetycznemu.

Kolejna interwencja miała miejsce o 14:08 w Wiśle na ulicy Willowej – zgłoszenie dotyczyło wyczuwalnej woni gazu. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działań i dokonano pomiarów, które nie wykazały zagrożenia. Następnie sprawdzono pobliski teren, tam czujniki również nie wykazały niebezpieczeństwa. Po przybyciu na miejsce pogotowia gazowego dokonano kolejnych pomiarów, które również nic nie wykazały – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 14:56 strażacy interweniowali w Kończycach Wielkich, gdzie zgłoszono powalone drzewo. Kolejne drzewo strażacy usuwali ok. 15:21 w Ustroniu na Polańskiej. Podobna interwencja miała miejsce w Ogrodzonej na Bażanowickiej o 15:24.

O 16:10 strażacy udali się do Wisły na ulicę Malinka, gdzie zgłoszono drzewo, oparte o budynek. Po przyjeździe na miejsce ratownicy potwierdzili treść zgłoszenia. Zadysponowano samochód-drabinę, drzewo pocięto i usunięto.

Kolejne powalone drzewo zgłoszono w Puńcowie na Cieszyńskiej o 16:10. Strażacy po raz kolejny usunęli zagrożenie.

Następna interwencja miała miejsce już w czwartek (13.02.2020). Na szczęście uruchomienie się czujki w Złotym Groniu w Istebnej było alarmem fałszywym.

O pozostałych czwartkowych interwencjach strażaków pisaliśmy turaj:

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: