Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejne Mauzery - tym razem Kaczyce

Po odkryciu zbiorników z chemikaliami w Wiślicy, Ustroniu, Wiśle, czy Górkach Wielkich, o czym pisaliśmy na naszych łamach, tym razem odpady porzucono w Kaczycach . Dziś (13.02.2020) na terenie dawnej kopali znaleziono dwa mauzery z nieznaną substancją.

Dziś, po godzinie 12:00 w Kaczycach pojawiła się straż pożarna, policja, przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz lekki samochód rozpoznania chemicznego z PSP w Bielsku-Białej. O godzinie 15:00 na miejscu wciąż trwają działania, próbki substancji zostały pobrane do badań.

- Do Kaczyc na ulicę Morcinka strażacy zostali wezwani o 12:24. Na terenie dawnej kopalni ujawniono 2 zbiorniki 1000 litrów z nieznaną zawartością, owinięte czarną folią – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Co znajduje się w pojemnikach? Aktualnie nie wiadomo. Z informacji przekazanych przez WIOŚ wiemy, że w przypadku pozostałych mauzerów, które zostały już przebadane, najprawdopodobniej mamy styczność z odpadami farb i lakierów.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: