Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków

Strażacy z lokalnych jednostek PSP i OSP odnotowali pracowity początek tygodnia. Wzmożona ilość zdarzeń utrzymywała się przez cały weekend i niestety, w poniedziałek (05.08.2019) nie jest wiele lepiej. Interwencje miały związek między innymi z licznymi zdarzeniami drogowymi.

Do pierwszego doszło w niedzielę (04.08.2019) w Brennej na ulicy Stara Droga. O godzinie 12:33 zastępy udały się domu jednorodzinnego, gdzie doszło do zapalenia oleju na kuchence gazowej – na miejscu stwierdzono okopcone ściany, nadpaloną boazerię oraz sprzęt kuchenny. Ogień został ugaszony przed przybyciem na miejsce zastępów. W wyniku działań jedna z mieszkanek domu doznała poparzeń stopy, jednak odmówiła kwalifikowanej pierwszej pomocy i wezwania karetki pogotowia – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego ze zdarzeń doszło w Ochabach Małych na ulicy Głównej. Najprawdopodobniej w wyniku utrudnień na drodze doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych – do wypadku doprowadziło najechanie na tył. Strażacy udzielili uczestnikom wypadku kwalifikowanej pierwszej pomocy. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

W poniedziałek (05.08.2019) w Wiśle na ulicy Kopydło o godzinie 8:57 zastępy interweniowały w związku z gniazdem szerszeni, które znajdowało się przy oknie budynku mieszkalnego. Zagrożenie zostało usunięte. Około godziny 15 strażacy interweniowali również na Brzezówce, gdzie znajdowało się kolejne gniazdo owadów.

O godzinie 14:37 strażacy udali się do Strumienia na ulicę Osiedlową, aby udzielić pomocy kotu, który pod nieobecność właścicieli zaklinował się w uchylonym oknie.

Oprócz tego strażacy interweniowali w związku ze zdarzeniami, o których pisaliśmy:

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: