Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Drogomyśl: kraksa goniła kraksę

Do serii niebezpiecznych zdarzeń doszło wczoraj (04.08.2019) na drodze krajowej nr 81 – pas w kierunku Żor (Drogomyśl ul. Wiślańska). Najpierw zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe oraz motocykl, a chwilę później, doszło do kraksy kolejnych 3 pojazdów. W wyniku zaistniałych sytuacji służby ratunkowe miały co robić.

Do pierwszego ze zdarzeń w Drogomyślu na Wiślańskiej doszło w niedzielę o godzinie 13:30 - Kierujący Renaultem Kangoo 42-letni mieszkaniec Strumienia skręcając z DK81 w ul. Wiejską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. 45-letni motocyklista został ciężko ranny – relacjonuje kom. Rafał Domagała z cieszyńskiej policji.

Sytuacja była poważna. Z relacji strażaków wynika, że kierowca motocykla w wyniku uderzenia spadł z jednośladu i wybijając szybkę, wpadł do jednego z samochodów osobowych. Przebywał tam do momentu przybycia na miejsce straży pożarnej – motocyklista znajdował się w samochodzie wraz z kierowcą. Wyciągnięto go i przetransportowano na noszach typu deski do zadysponowanego na miejsce śmigłowca LPR. Mężczyzna był przytomny – uzupełnia st. Kpt. Michał Pokrzywa z cieszyńskiej PSP.

Kierowca pojazdu, do którego wpadł motocyklista, został przetransportowany karetką do szpitala. Kierowcy i pasażerowi drugiego z samochodów, biorących udział w zdarzeniu, nic się nie stało. Strażacy usunęli wycieki płynów i elementy karoserii z drogi. To nie był jednak koniec działań ratowników, gdyż niewiele dalej doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem było to zderzenie trzech samochodów osobowych. Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala przez karetkę.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-06 10:41:52
kierowca_bombowca: Należało również napisać, że kierujący Renaultem Kangoo nie posiadał prawa jazdy i miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: