Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ile zarabia Wójt Brennej?

Jak są wynagradzani wójtowie i burmistrzowie na Śląsku Cieszyńskim? Przyglądamy się wynagrodzeniu Wójta Brennej, Andrzeja Kozieła.

Kontynuujemy przyglądanie się zarobkom włodarzy miast i gmin. Pisaliśmy: Niższa pensja burmistrza w SkoczowieBurzliwe obrady Rady Powiatu. Chodziło o pieniądzeIle zarabia Wójt Chybia? Ile zarabia Wójt Istebnej?  Ile zarabia Wójt Jasienicy?  Ile zarabia Wójt Jaworza? 

Wynagrodzenie Wójtów i Burmistrzów ustala Rada Gminy/Miasta. Jednak nie może ustalić mniejszej niż 80% i więcej niż 100% maksymalnego wynagrodzenia określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2021 r. poz.1960).

Ile zarabia Wójt Brennej, Andrzej Kozieł?

Rada Gminy Brenna w pełnym składzie 7 maja br. przegłosowała jednogłośnie następujące wynagrodzenie dla Wójta:

Ustala się wynagrodzenie miesięczne Wójta Gminy Brenna w wysokości:

1) wynagrodzenie zasadnicze - 9.200,00 zł,

2) dodatek funkcyjny - 2.800,00 zł,

3) dodatek specjalny - w wysokości 30 % łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 3.600,00 zł

4) dodatek za wieloletnią pracę - na zasadach określonych w odrębnych przepisach

Uchwała (pdf)

Link do sesji:

https://esesja.tv/transmisja/51188/sesja-rady-w-dniu-wtorek-7-maja-2024.htm

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-11 19:13:24
sierżant_Niemyty_Wycior: Śmieszne pieniądz, na fistaszki w sam raz. Kasiore prawdziwą to trzepali i dalej trzepią ci co ich PiS u koryta usadził. Obajtki Kurskie i im podobne, pasożyty Funduszu Sprawiedliwości z tym brodfatym księdzem na czele. NCBR, co go Puda nadzorował i co setki milionów przewalił. Od samej góry aż po gminy. Kto myśli, że ich u nas nie ma bardzo się myli. Wciąż siedzą wygodnie w państwowych agencjach, urzędach, instytucjach. Są w sądzie i w prokuraturze. Oczywiście nie tyle ile Obajtek czy Kurski dostają, ale dostają. Z partyjnej nominacji, po partyjnej znajomości, rodzina na swoim. Także tacy co już po wyborach 15 października swoje "awanse" dostali. Niech im kołkiem w gardle stanie.
2024-06-11 21:56:49
Marx.: 6 czerwca funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech mężczyzn: Andrzej K., były rektor Akademii Polonijnej w Częstochowie, Waldemar U., rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie oraz Marek W., rektor Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich w Koninie. Wcześniej zapuszkowano rektora Collegium Humanum. To efekt śledztwa dotyczącego handlu dyplomami MBA przez zorganizowaną grupę przestępczą. Członkowie tej grupy wystawiali dokumenty związane z ukończeniem studiów oraz dyplomami MBA uprawniające do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa w zamian za korzyści majątkowe i osobiste. PiS w pigułce.
2024-06-11 22:06:19
Marx.: "Osoby te, działając w krótkich odstępach czasu, udzieliły korzyści majątkowej osobie reprezentującej Polską Komisję Akredytacyjną w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznej. Celem przestępczego działania było bezprawne wywieranie wpływu na decyzje dotyczące uczelni wyższych, którymi zarządzali zatrzymani rektorzy. Chodzi o sprawy związane z kontrolami i wnioskami rozpatrywanymi przez Polską Komisję Akredytacyjną wobec tych uczelni wyższych". PiS w pigułce.
2024-06-11 22:19:29
Marx.: "Przebywającemu w areszcie ks. Michałowi O. ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego, szefowi Fundacji Profeto, prokurator przedstawił dwa nowe zarzuty popełnienia przestępstwa "prania pieniędzy" w związku z wielomilionowymi malwersacjami na szkodę Funduszu Sprawiedliwości. Zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienie obowiązków postawiono także dwóm urzędniczkom Ministerstwa Sprawiedliwości z czasów ministra Zbigniewa Z." Sojusz PiS i episkopatu w pigułce.
2024-06-12 00:41:10
Vito: Sierzant a co powiedzieć o nowych "rzetelnych" dziennikarzach TVP których to zarobki TVP utajnil. To jest dopiero pralnia pieniędzy w imieniu 'prawa'.
2024-06-12 07:01:43
sierżant_Niemyty_Wycior: Ty viciulu tego widać nie możesz przyznać wprost - problem jest nie tylko ile zarobił ten czy tamten złodziej i pasożyt z PiS ale także za co te pieniądze dostał - w przypadku kurwizji te twoje dywagacje już nawet żałosne nie są, trąca fetorem ruskiej onucy.
2024-06-12 15:22:59
ktoś: Co bydzie jutro w Biedrze na Górnym Borze? Mo kiery gazetke?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: