Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ile zarabia Wójt Chybia?

Radni podczas ostatniej (28 maja) sesji Rady Gminy w Chybiu ustalili wynagrodzenie wójta Janusza Żydka. Ile będzie ono wynosiło?

W ubiegłym tygodniu odbyły się II sesje obecnej kadencji [Pisaliśmy: Niższa pensja burmistrza w Skoczowie, Burzliwe obrady Rady Powiatu. Chodziło o pieniądze ], w tym Gminy Chybie. Głosowano tam m.in. nad uchwaleniem wynagrodzenia wójta. Ile ono wynosi?

W pierwszej wersji uchwały wynagrodzenie było wskazane w kwocie 90% maksymalnego wynagrodzenia, czyli tyle, ile wynosiło w poprzedniej kadencji.

Jednak podczas połączonego posiedzenia komisji, które miało miejsce podczas przerwy w obradach sesji, radny Krzysztof Krzempek złożył wniosek, by wynagrodzenie wójta było na poziomie maksymalnym. Wniosek ten został przyjęty na komisji, wobec czego powstała poprawka do uchwały przyjęta przez wszystkich obecnych radnych większością głosów (13 "za", 1 "wstrzymujący się").

Wynagrodzenie Wójta Gminy Chybie wynosić będzie:

- wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 10 250 zł

- dodatek funkcyjny w kwocie 3 150 zł

- dodatek specjalny w wysokości 30% łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego tj. 4 620 zł

 -  dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego – 2 050 zł.

 

Uchwała z poprawką (pdf)

Zapis wideo sesji dostępny jest TUTAJ.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-06 10:39:24
tomi71: Widać, że sprawy Chybia nie bulwersują czytelników OXa. Artykuł wczoraj dodany, a nikt jeszcze nie obsmarował chybskiej Rady i Wójta. Może mieszkają tam bardziej życzliwi władzy samorządowej ludzie, a nie to co w Skoczowie. Zwracam uwagę, że wójt Janusz ma maksymalną możliwą kwotę zarobku i nikt Mu tego nie wypomina jak innym włodarzom. I to wcale nie jest hejt z mojej strony ...no chyba, że w kierunku tych, którzy tu czasem wyż(z)ywają się na skoczowskich i cieszyńskich radnych i burmistrzach.
2024-06-06 11:45:06
bartex: @tomi71 gminy wiejskie rządzą się swoimi prawami i niestety mam wrażenie, że w tym przypadku jest podobnie. A może to również kwestia dawnych powiązań Wójta z PiSem(wybory 2018 KW PiS) i wysokiego poparcia dla tej partii wśród niektórych mieszkańców gminy? Odnoszę wrażenie, że część mieszkańców było/jest w stanie zrobić niekoniecznie przemyślane rzeczy dla ludzi deklarujących sympatię dla tej partii i kościoła.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: