Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: Maseczka dla każdego

W związku z wprowadzonym od dziś (16.04.2020) obowiązkiem noszenia maseczek w miejscach publicznych, Gmina Hażlach postanowiła zaopatrzyć mieszkańców w ten produkt i zorganizowała akcję „Maseczka Dla Każdego”.

- Wychodząc dziś z domu: czy to na spacer, do sklepu lub pracy – musimy zakryć nos i usta. Najlepiej sprawdzi się maseczka ochronna, ale dopuszczalne jest również użycie szalika lub chusty. Dlaczego właśnie teraz? Po pierwsze szczyt zakażeń koronawirusem ma dopiero nastąpić. I chociaż wydaje się dzisiaj, że skala problemu w Polsce jest znacznie mniejsza niż w innych krajach, to wciąż jeszcze chorych będzie przybywać. Po drugie nie wiadomo tak naprawdę, kto jest nosicielem wirusa, kto został zarażony, a kto nie. Wirus może nie dawać o sobie znać, a zakażony nie wykazywać żadnych symptomów choroby. Po trzecie chodzi o ochronę tak siebie, jak i innych. W tym właśnie pomocne będzie zasłanianie twarzy przy wyjściu z domu – mówi Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach, jednocześnie dodając, że maseczki stały się ostatnio artykułem deficytowym, a często niezbyt tanim. Dlatego właśnie Gmina zdecydowała się na zorganizowanie akcji „Maseczka Dla Każdego”, w którą ochoczo włączyły się panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Gminne szycie maseczek jest organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu. Dyrektor GOK – Cecylia Gasz-Płońska skontaktowała się z gminnymi KGW i zamówiła materiał – materiału wystarczy nam na uszycie około 800 maseczek, został zakupiony ze środków GOK. Panie będą szyły w domach, na własnych maszynach, zachowując zasady bezpieczeństwa. Następnie panie wraz z sołtysami ustalą, w jaki sposób maseczki zostaną rozdzielone pomiędzy mieszkańców. Z pewnością będą do odbioru w ogólnodostępnych miejscach, tak aby każdy, kto potrzebuje, mógł zabrać jedną maseczkę – wyjaśnia Gasz Płońska. Materiały mają trafić do pań z KGW jutro (17.04.2020) i dla mieszkańców będą dostępne już wkrótce.

Maseczki przygotowane przez panie z KGW to produkt wielorazowego użytku, który można uprać. Wójt Hażlacha dodaje, że w gminie panuje pełna mobilizacja i razem uda się pokonać koronawirusa.

 

O maseczkach w innych gminach pisaliśmy:

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-16 18:06:21
altacet: Brawo!!! Tak własnie pracuje prawdziwy gospodarz. A co w Cieszynie?
2020-04-16 19:21:38
tom lem: w cIESZYNIE(?)...debata z dziennikarzami nad pomysłami kierownika COK na temat planowanej sesji RM ;-)
2020-04-16 20:47:52
mieszko2010: BRAWO BRAWO BRAWO dla gospodarza-wójta gminy Hażlach chyba to żart!!!!!!! przecież inne gminy w kraju szyją maseczki od wielu tygodni i rozdają wraz z rękawiczkami każdemu mieszkańcowi danej gminy a w Hażalchu dopiero się obudzili i uszyje się 800 sztuk i to ma starczyć do mieszkańców bo sołtysi będą wyznaczali komu będą chcieli dawać !!! -śpiewając "mam maseczkę z zakładkami co ma cztery rogi ,kogo kocham,kogo lubię,rzucę mu pod nogi,tej nie kocham,tej nie lubię,tej nie pocałuję,a maseczkę z zakładkami tobie podaruje " W gminie zebrzydowice uszyto JUŻ 2140 szt i nadal będą dalej szyć dla wszystkich mieszkańców a nie dla wybranych lizusów . Panie wójcie mieszkańców gminy jest 800 czy o wiele więcej ??? pan wie ile jest mieszkańców tylko wtedy jak trzeba obliczyć kwotę za odpady komunalne itp. i wtedy pan się nie pomyli.
2020-04-16 21:50:43
torcin: No nie wiem tom Lem czy spotkanie z dziennikarzami to dobry pomysł skoro wiadomo że w cieszyńskim ratuszu stwierdzono u jednego z pracowników obecność covid-a 19. Współczuję tym pismakom i ich rodzinom.
2020-04-16 22:00:04
tom lem: .. spotkanie oczywiście było online, ale ciekawe jak ten koronowany wlazł do zamkniętego urzędu, chyba tylko przez urnę ;-)))
2020-04-16 22:15:59
krzysztof.nn: najlepszy numer z maseczkami odstawia Szumowski - jeszcze pare tygodni temu rżał ze śmiechu kiedy go pytano czemu się ich nie wprowadza, dziś zapowiada że będziemy je nosić rok albo dłużej - Morawiecki jeszcze lepszy pajac, zresztą ten w łgarstwach zaprawiony - zaklina rzeczywistość i ogłasza luzowanie restrykcji, odmrażanie gospodarki - wirus rzecz jasna ma to w d^upie, liczba chorych i zgonów równo rośnie, no ale zbliża się maj i trzeba trawę malować na zielono przed wyborami - m u s z ą za to zapłacić , dranie
2020-04-16 22:25:09
tom lem: .. już widać chętnego na posadę w kasie;-))) widocznie mu z renty obcięli.
2020-04-16 22:34:09
politykier: + kaganiec w deputacie dodali:) Jako pupilowi;)
2020-04-16 22:56:56
torcin: To dziennikarze mają farta, ale tym co przez ostatni miesiąc byli w tym niby ,, urzędzie" to już współczucia się należą tym bardziej że na kwarantannę trafia coraz więcej tych co pracują w tym niby zamkniętym urzędzie. No ale tom Lem jaki pan(i) taki kram. Tylko ludzi żal.
2020-04-16 23:11:42
politykier: ... niezadowolonych gosposia potraktuje swoim Cerberem, spuszczonym ze smyczy;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: